Kendini çocuklarına adadı

Adıyaman'da, 3 engelli çocuğuyla tek başına yaşam mücadelesi veren annenin hayat hikayesi yürek burkuyor.

Kendini çocuklarına adadı
Adıyaman
Adıyaman’da, 3 engelli çocuğuyla tek başına yaşam mücadelesi veren annenin hayat hikayesi yürek burkuyor.

Eşi Zeynal Bali’yi 4 yıl önce trafik kazasında kaybeden 43 yaşındaki anne Reyhan Bali, 3 çocuğuyla beraber yaşam savaşı veriyor. 25 yaşındaki Münevver, 23 yaşındaki Aslı ve 16 yaşındaki Hüseyin ile beraber hayata tutunmaya çalıştıklarını belirten Reyhan Bali, ömrünü çocuklarına adadığını söyleyerek gözyaşlarını tutamadı. Hem kendisine hem de çevresine saldırarak zarar veren 25 yaşındaki kızı olan Münevver Bali’yi 10 yıldan fazla bir süre bir ağaca zincirle bağladığını söyleyen Reyhan Bali, Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından kendisine verilen destekler sonucunda yapılan tedaviler neticesinde kızının saldırganlığının gittiğini söyledi. Akraba evliliğinden dolayı çocuklarının doğuştan hem zihinsel hem de bedensel engelli olduğunu dile getiren anne Reyhan Bali, “Doğuştan beri böyle işte eşimde yok trafik kazasından vefat etti. Tek başıma mücadele ediyorum. Hayatımı çocuklarıma adadım. Benim de gücüm yetmiyor bende şeker hastasıyım. Eşim 4 yıldır vefat etmiş. Çok zor Allah kimsenin başına vermesin. Onların kolu, kanadı, ayağı benim. Dışarı çıkamıyorum, bir yere gidemiyorum, işim dışarıda olunca komşular bakarsa bakar bakmazlarsa da gidemem” ifadelerini kullandı.

"Durmuyordu zincire vuruyordum"

Şuan 25 yaşındaki kızı Münevver Bali’yi daha önceden 10 yıldan fazla bir süre zincirle bağladığını söyleyen anne Reyhan Bali, “Durmuyordu zincire vuruyordum. Hiç durmuyordu, üstüne saldırıyordu, bize saldırıyordu. Üstü başını yırtıyordu, doğuştan beri böyle engelli. 10 yıldan fazla bir zincire bağlı süre tuttuk . O haline içim gidiyordu. Çok zorluk çekiyorduk. Bende çocuklarımın diğer çocuklar gibi sağlıklı olmasını isterdi. Eşim öldükten sonra evlenmeyi düşünmedim. Kendimi geçtim kendimi çocuklarıma adadım. Üstüme geliyorlar, ben ne yapayım gücüm yetmiyor, içeri koyuyorum beni dövüyor" şeklinde konuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...