Öğrenciler 1 ton atık pil topladı

Malatya'da ortaokul öğrencileri kısa süre içerisinde yaklaşık 1 ton atık pil topladı.

Öğrenciler 1 ton atık pil topladı
Malatya
Malatya’da ortaokul öğrencileri kısa süre içerisinde yaklaşık 1 ton atık pil topladı.

Battalgazi Belediyesi ile Atatürk Ortaokulu işbirliğinde gerçekleştirilen kampanya ile öğrenciler 1 ay boyunca atık pil topladı. Kısa sürede 60 bin adet atık pili toplayan öğrenciler büyük bir başarıya imza atarken, okul yönetimi ise öğrencileri ödüllendirdi.

Okul Müdürü Fahrettin Tunç, 1 ay gibi bir zaman zarfında yaklaşık 1 ton atık pil toplayan öğrencileri kutlayarak, kendilerine destek veren Battalgazi Belediyesine de teşekkür etti. Battalgazi Belediyesi Çevre Koruma Müdürü Kenan Güzel ise bu tür kampanyaların ileriki günlerde de devam edeceğini ifade ederek çevreci bir belediye olma kimliklerini sürdüreceklerini söyledi. Battalgazi Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Karataş’da “Minik yavrularımızın gösterdiği bu başarı takdire şayandır” diyerek öğrencileri kutladı. Öğrencilerin bu hareketinin toplumda bir kıvılcım olacağına inandığını ifade eden Karataş, “Bundan sonra herkesin bu bilinçle hareket etmesini temenni ediyoruz” dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...