Kış öncesi akü kontrol edilmeli

Kışın akü testi yaptırmak, sürücülerin önemli zorluklarla karşılaşmasının önüne geçiyor. Banu Eresen, akü testinin önemine vurgu yaptı.

Kış öncesi akü kontrol edilmeli Ekonomi

Hava sıcaklığı düştüğü ve günler kısaldığı zaman arabayı oto servise götürmek ve kışa hazır hale getirmek önemli. Özellikle soğuk mevsimde zorlanılmasına rağmen, akü sık sık ihmal ediliyor. Sadece aracının aküsünü düzenli olarak uzmanlar tarafından oto serviste test ettirenler, özellikle kışın kötü sürprizlerden korunabiliyor. Banu Eresen, akü testinin önemine vurgu yaptı.

Akü üreticisi Pazarlama Müdürü Banu Eresen, "Soğuk, buz ve kar kışın otomobil aküsünü zorlayan tek unsurlar değildir. Aracın düzensiz aralıklarla kullanılması ve genelde kısa mesafe sürüşleri yapılması da akünün aracı çalıştırma gücünü etkiler. Araç sürücüleri arasında yaygın olan bir yanılgı motor kapalı olduğunda akünün enerji tedarik etmesine gerek olmadığı yönündedir. Ama alarm sistemleri, kapı kilitleri, anahtarsız çalıştırma işlevi ve navigasyon sistemleri gibi sistemler araç park edildiğinde de enerjiye ihtiyaç duyar. Ön ısıtma ve havalandırma sistemleri de kışın sürekli olarak çalıştırılır. Tüm bunlar akünün boşalmasına neden oluyor.  Akünün düzenli bir şekilde bakım onarımının yılda bir kez olarak oto serviste uzmanlar tarafından yapılması önemlidir. Bu hizmet genelde ücretsizdir ve sadece birkaç dakika sürer" dedi. 

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...