Erzurum’da kar yağışı

Erzurum'da gece saatlerinde başlayan kar yağışı kenti beyaz örtüyle kapladı. Kop Dağı Geçidi'nde bazı tırlar yolda kaydı.

Erzurum’da kar yağışı
Erzurum
Erzurum’da gece saatlerinde başlayan kar yağışı kenti beyaz örtüyle kapladı. Kop Dağı Geçidi’nde bazı tırlar yolda kaydı.

Bölgede etkili olan soğuk hava yerini kar yağışı ve tipiye bıraktı. Kar yağışı, tipi ve buzlanma nedeniyle Erzurum-Bayburt Karayolu’ndaki 2 bin 409 rakımlı Kop Dağı Geçidi’nde bazı tırlar yolda kaydı. Erzurum-Tekman karayolu ile Şenkaya ilçesindeki Akşar-Gaziler-Karaurgan karayolu da hava koşulları nedeniyle ulaşıma kapandı.

Ekipler, yolların açılması için 350 kişilik ekip ve araçlarla çalışmaları sürdürüyor.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bölgede havanın çok bulutlu ve aralıklı yağışlı olması bekleniyor. Yağışların, karla karışık yağmur ve kar şeklinde görüleceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzey ve kuzeybatıdan hafif, zaman zaman orta kuvvette eseceği bölgede, sıcaklığın mevsim normallerinin altında seyretmesi bekleniyor.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...