Bu iki mahalle cazibe noktaları arasında

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, "Şorşor Deresi çevresinin rekreasyon alanına dönüştürülmesiyle, modern parklarıyla, kapalı semt pazarlarıyla ve yeni yollarıyla Hicret ve Aksaray mahallelerimiz Elazığ'ın cazibe noktaları arasındaki yerini alacaktır" dedi.

Bu iki mahalle cazibe noktaları arasında Güncel

Başkan Yanılmaz, Aksaray ve Hicret mahallelerinde incelemelerde bulunarak, vatandaşların taleplerini dinledi. Mahalle sakinleriyle ayaküstü sohbet eden Başkan Yanılmaz, “Şehrimizin gelişimine yönelik çalışmalarımızı sürdürürken, birlikte yönetim ilkemiz doğrultusunda hemşehrilerimizin görüş ve önerilerini almak için de bu ziyaretlerimizi sürdüreceğiz” dedi. 

Hicret Mahallesi’nde yenilenerek, zemini kauçukla kaplanacak olan çocuk parkında incelemelerde bulunan Başkan Yanılmaz, çocukların daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda oyun oynamaları için şehir genelinde çocuk parklarının zeminini kauçukla kaplama çalışmalarının devam ettiğini kaydetti. Başkan Yanılmaz, “Bu parklarda bulunan tüm bankları da yenileyerek, parklarımızın kullanım kalitesini artıracağız. Parkın hemen yan tarafında da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz tarafından yaptırılan semt sahalarımızda da çocuklarımız spor yapma imkânı kazanacaklar. Çocuklarımızın geleceğine ve onların sağlıklı gelişimine yönelik her çalışma bizim önceliklerimiz arasındadır” diye konuştu. 

Aksaray Mahallesi’nde içerisinde mescit, idari bina ve lavaboların yer alacağı, kapalı semt pazarı yapım çalışmalarına başladıklarını da belirten Başkan Yanılmaz, “Kapalı semt pazarlarımızda pazarcı esnafımız daha sıhhi şartlarda ve daha kaliteli bir hizmet sunacaklar” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom