KEDEM 23. temsilciliğini Sivas’ta açtı.

SİVAS (İHA) – Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) 23. temsilciliği Sivas'ta düzenlenen törenle açıldı.

KEDEM 23. temsilciliğini Sivas’ta açtı.
Sivas
SİVAS (İHA) – Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) 23. temsilciliği Sivas’ta düzenlenen törenle açıldı.

Özel bir otelde düzenlenen açılış törenine Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Genel Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz, Sivas Valisi Davut Gül’ün eşi Gülden Gül, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, AK Parti İl Başkanı Ziya Şahin ve çok sayıda davetli katıldı.

KADEM Genel Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz konuşmasına Muhsin Yazıcıoğlu’nun ‘üşüyorum” şiiri ile başlayarak, “Muhsin Yazıcıoğlu’nun ‘Üşüyorum’ isimli şiiri ile sözlerime başlamak istedim. Sivas’ın yiğit evladının da ifade ettiği gibi. Bugün içimiz kıpır kıpır. Çünkü 23. temsilciliğimizi, sizlerle birlikte, bu güzel kalabalıkta, havası sert olan ama topraklarında mert insanların yaşadığı sizlerle birlikte, güzel hanım efendiler ve kıymetli beyefendiler ile açmaktan büyük bir mutluluk ve gurur duyuyorum.”dedi.

Gülden Gül ise yaptığı konuşmasında güçlü ve büyük hedefleri olan Türkiye’de kadının yerinin her geçen gün arttığını ifade edip, “Güçlü Türkiye’nin büyük hedefleri vardır. Bu hedeflere ulaşmak için her ferdimizin sahip olduğu potansiyeli harekete geçirmeliyiz. İnsanlığın yarısını oluşturan kadınlar anneliğin yanında pek çok alanda da fedakarca çalışmaktadırlar. Dileğimiz ve gayemiz, sosyo – kültürel çerçevede kadınlarımızın nüfus ve nitelik olarak daha fazla yer almasıdır. Özel sektörde, siyasette, ticarette, bürokraside kadınlarımızın önemli ve etkin roller üstlenmektedir. Kadınlarımıza verilen değer her geçen gün artmaktadır. Kadınlar olarak her alanda daha fazla söz sahibi olmayı, vatanımıza değer katan, ortak paydalardan, farklılıklarımızı zenginlik sayarak birlik ve beraberlik ruhu oluşturmayı hedefliyoruz” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından okunan dua ile sembolik olarak KADEM Sivas temsilciliğinin açılış kurdelesi kesildi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...