FKA yönetim kurulu Bingöl'de toplandı

Fırat Kalkınma Ajansı( FKA)’nın Bingöl’de düzenlediği yönetim kurulu toplantısı sonrasında, Yönetim Kurulu Üyeleri, Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile yemekli toplantıda bir araya geldiler. Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, ilin sorunlarını bir kez daha Başbakan Yardımcısına hatırlatma fırsatı bulduklarını söyledi.

FKA yönetim kurulu Bingöl'de toplandı Güncel

TOPLANTIYA BİNGÖL VALİLİĞİ EV SAHİPLİĞİ YAPTI
Bingöl Valiliği Toplantı Salonu’nda, Bingöl Valisi ve Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Selim Köşger başkanlığında 13 Ekim 2015 Salı günü gerçekleştirilen toplantıya; Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Elazığ Valisi Murat Zoroğlu, Tunceli Valisi Osman Kaymak, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkan Çalbay, Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Cengiz, Elazığ İl Genel Meclisi Başkanı Metin Baki Ölçücü, Bingöl İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demir ve Tunceli İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer Yerlikaya katıldı.

VALİ KÖŞGER’DEN KONGREYE DAVET
Toplantı öncesinde bir açıklama yapan Bingöl Valisi ve Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Selim Köşger toplantıda doğrudan faaliyet desteği, 2015 yılı ilk yarısına ait destek uygulamaları ve faaliyetlerin değerlendirilmesi, 2016 yılına ilişkin planlama faaliyetleri ve Ajansın idari ve mali işlerine ilişkin konuların ele alınacağını belirterek, 15-16 Ekim tarihlerinde Bingöl Üniversitesi’nde yapılacak olan 3. Uluslararası Bölgesel Kalkınma Kongresine herkesi davet etti. Vali Köşger, 11 ülkeden katılımla 109 bildirinin sunulacağı kongrenin demokratikleşme ve sürdürülebilir kalkınma teması ile yapılacağını ve bilimsel yanına ilave olarak Bingöl’ün tanıtımına da katkı sağlayacağını ifade etti.

Toplantı sonrasında Başbakan Yardımcımız Cevdet Yılmaz, Ajans Yönetim Kurulu üyeleri ile düzenlenen yemekte bir araya geldi.

ALAN: BÖLGEMİZ İÇİN YARARLI BİR TOPLANTI OLDU
FKA Yönetim Kurulu toplantısı sonrası Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile bir araya gelen FKA Yönetim Kurulu Üyeleri, bölgedeki gelişmeler ve beklentilerle ilgili olarak Başbakan Yardımcısı Yılmaz ile bir değerlendirme toplantısı yaptılar. Başkan Alan toplantının yararlı geçtiğine işarete ederek, “Başbakan Yardımcımız Sayın Cevdet Yılmaz bölgemiz insanı olarak yaşanan sıkıntıları ve sorunları yakından biliyor. Kendisine özellikle ilimizin öncelikli konuları hakkında bir hatırlatmada bulunma fırsatımız oldu. Özellikle yeni teşvik yasası ve 2016 yılında Kalkınma Bakanlığı tarafından Cazibe Kentler kapsamında desteklenecek olan projelerle ilgili olarak beklentilerimizi bir kez daha hatırlattık. Sayın Bakanımız haklı olarak 1 Kasım seçimleri sonrasında kurulacak gülcü bir hükümete olan ihtiyacı yineledi. İnşallah 1 Kasım sonrasında kurulacak güçlü bir hükümet ile ülkemiz yeniden huzur ve ekonomiye odaklanarak yoluna devam edecektir” dedi.

Kaynak: İHA - İhlas Haber Ajansı

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom
pırlanta organizasyon, kına organizasyon, nişan organizasyon, doğum günü organizasyon gezilecek yerler