Girişimciler sertifikalarını aldı

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası ve KOSGEB işbirliğinde 'Uygulamalı Girişimcilik' kurslarının 2. Etabını tamamlayan girişimcilere sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

Girişimciler sertifikalarını aldı Güncel

Elazığ Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Konferans salonunda düzenlenen sertifika törenine Elazığ Vali Yardımcısı Mehmet Fevzi Dönmez, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut VAROL,Esnaf  ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Cemil Erdem, SGK İl Müdürü Esat Ceylan, Elâzığ Defterdarı Erdoğan Yıldıraner, İşkur  İl Müdürü Abdullah Balcı, Ak Parti Elazığ Merkez İlçe Başkanı Av.Kadir Nozoğlu, Mesleki Eğitim Müdürü Murat Akgedik, Ticaret İl Müdürü Mehmet Çelik, Bilim Sanayi Ticaret İl Müdürü Mustafa Yavuz Türk, Tümsiad Başkanı Hakan ARSLAN,Elazığ TCDD Gar Müdürü Murat CEYLAN,Elazığ Harput Esnaf Sanatkarlar Kredi Koop. Başkanı Turan KURNAZ,Kosgeb Müdür Yardımcısı Mahmut İNCE,Esnaf Odaları Başkanları ve kursiyerler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başlayan sertifika töreninde girişimci kursiyerler adına konuşma yapan İrem Demirtaş, Kursiyerler adına kursu açan KOSGEB’e ve Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası Başkanı Mitat Ulaş’a teşekkür etti.

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası Başkanı Mitat Ulaş’ta geçen hafta Ankara’da meydana gelen patlamada ölenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyerek terör saldırısını kınadı.

Başkan Ulaş, Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası ve KOSGEB işbirliğinde 'Uygulamalı Girişimcilik' kurslarının 2. Etabına 25 Temmuz’da başladıkları ifade ederek kursiyerler 9 gün süren eğitimler sonunda sertifikaya hak kazandıklarını söyledi.

'Uygulamalı Girişimcilik' kurslarının açma sebeplerinin Elazığ’ın ekonomisine katkı sağlamak olduğunu söyleyen Başkan Mitat Ulaş girişimlerin esnaflığa başladıklarında kendisinin ve yönetiminin çok mutlu olduğunu söyledi.

Tuhafiyeciler Odası yönetimi olarak esnaflarının sürekli yanında olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini ifade eden Başkan Mitat Ulaş Elazığ’ın esnaflarıyla kalkınacağının altını çizdi.

Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası Başkanı Mitat Ulaş, Sertifika almak isteyen çok sayıda vatandaşın kendilerine müracaatta bulunduğunu ama mülakatlarda ince eleyip sık dokuduklarını esnaflığa başlayacak olan vatandaşlara sertifika vermeye çalıştıklarını belirterek sertifika törenine katılanlara teşekkür ederek esnaflığa yeni başlayacak girişimcilere esnaflık hayatlarında başarılar diledi.

KOSGEB Uzmanı Mehmet Canpolat ise, Kendileri için KOBİ’lerin çok önemli olduğunu KOBİ’ler Türkiye’nin her şeyi olduğunu söyleyerek Türkiye’deki KOBİ’ler hakkında bilgiler verdi.

Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Cemil Erdem’de kursu açan Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası ve KOSGEB’e teşekkür ederek yeni esnaflığa başlayacak girişimcilerin her zaman yanında olduklarını, girişimcilerin yarının işvereni olacaklarını söyledi.

Sertifika törenine katılan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’da konuşmasında girişimcilerin gelecekte Elazığ’da istihdamda, ekonomik atılımda büyük katkı sağlayacağını belirterek bir ilde esnaf sayısının artması, iş yerlerinin artması, istihdamın artması ekonomik girdilerin artması bir şehrin marka şehir olma yolunda atılmış en önemli adımlar olduğunu söyleyerek konuşmasında şu şekilde davam etti:

“Bir şehri şehir yapan o şehri metropol şehir haline getiren o şehrin nüfusu değildir o şehrin yaşam kalitesidir. Biz Elazığ’da 400 bin nüfusla bir metropol şehir yaşam kalitesini getirmenin yollarını arıyoruz. Bunun içinde şehir istihdamında, şehir finansmanında ve şehrin ekonomisinin gelişmesinde çok önemli adımların atılması lazım. KOBİ’ler küçük esnafımız değimiz  sizler bu şehrin kalkınmasında çok önemli adımlar atıyorsunuz ve çok önemli bir noktadasınız. Kursta emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası Başkanı Mitat Bey, girişimciliğe önem veriyor bu konuda ona teşekkür ediyorum” dedi.

Program, Elâzığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası ve KOSGEB işbirliğinde 'Uygulamalı Girişimcilik' kurslarının 2. Etabını tamamlayan girişimcilere sertifikalarının verilmesiyle sona erdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom