Gönüllü hizmet sayesinde Avrupa ile tanışıyorlar

Gençlik ve Değişim Derneği, Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) projeleri sayesinde, şimdiye kadar yüzlerce gencin yurt dışı hayalini gerçeğe dönüştürdü.

Gönüllü hizmet sayesinde Avrupa ile tanışıyorlar
Diyarbakır
Gençlik ve Değişim Derneği, Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) projeleri sayesinde, şimdiye kadar yüzlerce gencin yurt dışı hayalini gerçeğe dönüştürdü.

Yaklaşık 8 yıldır AGH projeleri için akreditasyona sahip olan Gençlik ve Değişim Derneği, projeler sayesinde yüzlerce genci Avrupa’ya gönderirken bir o kadar yabancı genci de Diyarbakır’da misafir etti. 2-8 hafta veya 2-12 ay gibi sürelerle farklı kültürleri tanıma fırsatı bulan gençler burada edindikleri tecrübeleri kendi ülkelerinde aktarma fırsatı buldu. Konu ile ilgili açıklama yapan Gençlik ve Değişim Derneği Başkanı Umut Suvari, AGH’de gönüllü olarak hizmet verirken maaş alınmadığını, bununla birlikte yiyecek, barınma, dil eğitimi, yerel ulaşım, sigorta, bireysel bakım ve yardım ve az miktarda cep harçlığı alınabileceğini söyledi. Suvari, “18-30 yaş arasındaki bütün gençler, bu projelere başvurabilir. 2009 yılından beri sürekli olarak AGH projeleri gerçekleştirmekle beraber maalesef son bir yıl içerisinde herhangi bir AGH projesi gerçekleştiremedik. Şubat 2017 tarihinde, akreditasyonumuzun güncellenmesi için yaptığımız başvuru hala sonuçlanmadığı için ne bir proje sunmaktayız ne de bir AGH projesine ortak olabilmekteyiz. Umarız Türk Ulusal Ajansı en yakın zamanda bu eksikliği giderir ve her zaman yaptıkları gibi gençlik kuruluşlarına aktif olarak destek vermeye devam ederler. Geçtiğimiz yıl yapılan proje kapsamında şu anda 3 gönüllümüz İtalya ve Romanya’da. Temennimiz bu projelerin devam etmesi ve olabildiğince çok gencin bu projelerden yararlanmasıdır” dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...