Bu cadde 4 şerit trafiğe açılacak

Doğukent Mahallesi Itri Caddesi, gerçekleştirilecek yol genişletme çalışmalarının ardından 4 şerit halinde hizmete sunulacak.

Bu cadde 4 şerit trafiğe açılacak Güncel

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Doğukent Mahallesi Itri Caddesi üzerinde devam eden yol ve kaldırım düzenleme çalışmalarını denetleyerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Başkan Yanılmaz yaptığı açıklamada, “Doğukent Bahattin Ögel Caddesi’ne paralel olarak yapılan Itri Caddesi’ndeki yol yapım çalışmalarımızın sonuna geldik. Burası yaklaşık 1.5 kilometre uzunluğunda büyük bir bulvar olacak ve Doğukent’deki ulaşımın yoğun olduğu yerlerden biri olması nedeniyle de Doğukent’in trafik yükünü alacak. İnşallah gerçekleştireceğimiz çalışmalarla, yeni bulvarlarla Doğukent ve Ulukent gibi mahallelerimizin gelişimine ve değişimine katkı sağlamış olacağız” diye konuştu.

Doğukent Mahallesi’nin trafik akışına önemli katkı sağlayacak olan Itri Caddesi’nde alt yapı çalışmaları tamamlanırken, gerçekleştirilecek asfalt ve tretuvar çalışmalarının ardından cadde kısa sürede tamamlanarak, yeni yüzüyle 4 şerit halinde hizmete sunulacak. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom