Vartaş Elazığspor'un başı dertte

Vartaş Elazığspor yine elektrik ve doğalgaz borcuyla karşı karşıya kaldı.

Vartaş Elazığspor'un başı dertte Spor

Bordo Beyazlı Kulüpte sportif anlamda her şey yolunda giderken, ödenmeyen Elektrik ve Doğalgaz borçları can sıkmaya devam ediyor.

Spor servisimizin edindiği bilgilere göre yüklenici firma yetkililerinin Elektrik borcu nedeniyle dün Elazığspor tesislerine gittikleri ve kesinti yapmak istedikleri öğrenildi.

Bu gelişmenin ardından aynı tehlike bugünde Atatürk Stadyumu için yaşandı.

Elazığ Atatürk Stadyumunun 30 Bin TL ye yakın doğalgaz borcu nedeniyle yüklenici firma yetkililerin kesinti yapmak için Stadyuma iki defa gittikleri ancak Stadyum çalışanlarının yoğun çabaları nedeniyle bu kesintinin gerçekleşmediği öğrenildi.

Konuyla ilgili olarak Elazığspor Kulüp Genel Müdürü Ali Topal’da bugün sosyal medya hesabından paylaşım yaparak konunun ciddiyetine vurgu yaptı.

Edindiğimiz bilgilere göre Atatürk Stadyumunun doğalgaz borcunun yaklaşık 30 Bin TL olduğu ve ödenmeyen borçtan dolayı doğalgaz saatinin sökülmek istendiği öğrenildi.

Yüklenici firma yetkililerinin yarın yeniden Atatürk Stadyumuna kesinti için gitmelerinin beklendiği belirtilirken, olası bir kesintinin ardından Pazar günü oynanacak olan Vartaş Elazığspor – Adana Demirspor karşılaşmasında sıcak su ve ısınma probleminin de yaşanacağı ifade edildi.

Vartaş Elazığspor tesisleri ve Atatürk Stadyumu daha öncede elektrik ve doğalgaz borçlarının ödenmemesi nedeniyle kesintiyle karşı karşıya kalmıştı. Ancak yapılan görüşmelerin ardından taksitlendirme yöntemiyle çözüme kavuşturulmuştu.

Elazığ Atatürk Stadyumu’nda Doğalgaz ve Elektrik kesintisi olması durumunda, Vartaş Elazığspor’a Türkiye Futbol Federasyonu tarafından da cezai işlem uygulanacak. Gerekli kriterleri yerine getirmediği için bordo-beyazlı kulüp hem para cezasına hem de tarafsız sahada oynama cezasına çarptırılacak.

Kaynak: Spor Ayrıntı

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom