ELEP tanıtım ziyaretlerine başladı

Kısa adı ELEP olan Elazığ Ekonomi Platformu resmi kuruluşunu tamamlayarak tanıtım ziyaretlerine başladı.

ELEP tanıtım ziyaretlerine başladı Güncel

Bu kapsamda Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’ı makamında ziyaret eden ELEP Yönetim Kurulu Üyeleriyle bir araya gelen Başkan Alan, kalkınma ve gelişmenin dinamiğinin sivil toplum kuruluşlarında olduğunu belirterek başarı temennisinde bulundu.

ORTAK AKIL VE ORTAK İRADE OLUŞTURMAK İSTİYORUZ
Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Küçükay’ında hazır bulunduğu ziyarette, ELEP kurucular kurulu başkanları Hasan Uzun, Osman Avcıl, Cemil Platin ile birlikte ilimizde faaliyetlerini sürdüren 8 STK’nın ortak girişimleriyle resmi kuruluşu gerçekleştirilen ELEP yönetim kurulu Başka Alan’ı ziyaret etti.

Ziyarette bir değerlendirmede bulunan Elazığ MÜSİAD Şube Başkanı ve ELEP kurucular kurulu başkanlarından Hasan Uzun, ELEP’in Elazığ’da ortak akıl ve ortak irade oluşturmak istediğini belirterek, “Ekonomik kalkınmanın temel faktörü olan teknoloji ve sanayi üretiminin planlanması, yerel sermayenin doğru kullanılması, ekonomik kaynakların katma değeri yüksek ürünlere dönüştürülmesi, ortak karar alma kültürünün geliştirilmesi, istihdama yönelik yatırımların artırılması ve yetişmiş insan kaynaklarının ilimizin faydasına ve ekonomisine katkı sağlayacak şekilde kullanılması platformun önceliğidir. Platformun resmi kuruluşunu 8 STK ile gerçekleştirmemize rağmen, Paydaşlarımız Elazığ Valiliği, Elazığ Belediyesi, Fırat Üniversitesi, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası, Elazığ OSB ve ilimizdeki diğer tüm sivil toplum kuruluşlarıdır. Sayın Başkanım bu süreçte desteklerinizden ötürü teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

ELAZIĞ İÇİN HER OLUMLU ADIMI DESTEKLİYORUZ
ELEP heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti belirten Başkan Alan’da değerlendirmesinde Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nın ilin kalkınma ve gelişmesine yönelik her faaliyete ve oluşuma destek vermeye hazır olduğunu söyledi. Başkan Alan, “Avrupa başta olmak üzere gelişmiş toplumların dinamiğini sivil toplum kuruluşlarının çokluğu ve etkinliği oluşturuyor. Elazığ’ın bu anlamda iyi bir noktaya doğru gittiğini görüyoruz. Ancak, etkili bir örgütlenme ve sürdürülebilir bir yapı burada çok daha büyük önem taşıyor. ELEP’in bu anlamda ifade ettiğiniz amaçlara ulaşması noktasında paydaşlar ve kurucu üyeler ile ildeki diğer tüm sivil toplum kuruluşları ile müşterekliği belirlemiş olduğunuz hedef ve amaçlarına çok daha büyük katkılar sağlayacaktır. Ben bu düşüncelerle, Oda olarak her zaman yanınızda yer alacağımızı ifade ediyorum. Platformun ilimize hayırlar getirmesini Yüce Allah(c.c.)’tan niyaz eder, sizlere başarılar dilerim” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom