Yer altına alınmayan enerji nakil hattı iple bağlandı

Adıyaman Eskisaray mahallesi Eski saray Cami önünde yer altına alınmayan elektrik kablosu iple bağlandı.

Yer altına alınmayan enerji nakil hattı iple bağlandı
Adıyaman
Adıyaman Eskisaray mahallesi Eski saray Cami önünde yer altına alınmayan elektrik kablosu iple bağlandı.

Elektrik dağıtım şirketi Akedaş tarafından elektrik panosundan alınan akım telleri yer altına çekilmedi. Elektrik direği kullanılmadan enerji hattı gelişi güzel iple bağlandı. Önce ağaça daha sonrada binaya iple bağlanan enerji hattı daha sonra diğer binaların çatısı ve duvarları üzerinden geçirildi. Şire Pazarı esnafı ve vatandaşlar enerji hattının bu şekilde bağlanmasına tepki gösterdi.

Vatandaşlar, Akedaş’ın yeraltına alması gereken enerji nakil hattını ip ile bağlamasına tepki göstererek, kabloların tehlike arz ettiğini iddia etti.

Geçtiğimiz günlerde televizyonda canlı yayına katılan Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu’da Akedaş ile ilgili eleştirilerde bulunmuştu.

Başkan Kutlu, televizyon programında yaptığı açıklamada, “Elektrik kablolarının yer altına alınmasını biz de istiyoruz. Çünkü elektrik kabloları yer altına alınmayınca bu durum bizi rahatsız ediyor. Şuan birinci çevre yolunda 3 yıldan beri kaldırımları elektrik kabloları yer altına alınacak diye yapamıyoruz. İhalesi yapıldı ve çalışmalar yeni başladı. Akedaş’ın yatırım hizmetleri istediğimiz gibi gitmiyor. Bizlerde bu konuda ne siyasi olarak ne de belediye olarak bir yaptırımda bulunamıyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...