Musalla Cami için imza kampanyası başlatıldı

Türklerin Anadolu'yu fethinden sonra yapılan ilk mescitlerden birisi olan Musalla Camiine namazgah yapılması için imza kampanyası başlatıldı.

Musalla Cami için imza kampanyası başlatıldı
Adıyaman
Türklerin Anadolu’yu fethinden sonra yapılan ilk mescitlerden birisi olan Musalla Camiine namazgah yapılması için imza kampanyası başlatıldı.

Türklerin Anadolu’yu Fethinden sonra Anadolu’ya yaptırılan ilk mescit olan Adıyaman Musalla Cami, İsmet İnönü döneminde cezaevine dönüştürülerek 32 yıl cezaevi olarak hizmet verdi. Yeniden restore edilen tarihi yapı, 45 yıldır ise cami olarak hizmet veriyor. 1950’li yıllara kadar Caminin batı kısmında namazgah bulunurken daha sonra namazgah kaldırıldı.

Camiye ait olan caminin güney kısmında bin 250 metrekarelik arsaya namazgah yapılması için Musalla Mahallesi Muhtarı Hacı Bilal Göksu imza kampanyası başlattı. Vatandaşlar ve cami cemaati imza kampanyasına ilgi gösterdi.

İmza kampanyası ile ilgili açıklamada bulunan Musalla Mahallesi Muhtarı Hacı Bilal Göksu, “Caminin Güneyinde bulunan ve Vakıflar Genel Müdürlüğüne ait olan arsa sembolik bir ücretle Hayat Vakfına 10 yıllığına tahsis edilmiştir. 2013 yılında arsa tahsis edilmesine rağmen burada hiçbir çalışma yapılmamıştır. Hayırlı bir hizmet için bir kamu arsasının veya yerinin bir sivil toplum örgütüne verilmesine karşı değiliz. Ama bu arsa camimizin bir mütemmimi ve mahallemize canlılık kazandırabilecek kermes, sergi, kitap fuarı ve özellikle yaz günleri teravih namazlarının kılınacağı çok amaçlı bir sosyal alan olarak kullanılabilir. İlgili tahsisin iptali ile sunduğumuz taslak projenin Vakflar Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilmesini istiyoruz” dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...