Ayağı bariyere sıkışan çocuk yoğun bakımda

Şırnak'ın Silopi ilçesinde dün ayağının bariyere sıkışması sonucu yaralanan 10 yaşındaki Çiğdem Başak'ın sevk edildiği Fırat Üniversitesi (FÜ) Hastanesinde tedavisine devam ediliyor.

Ayağı bariyere sıkışan çocuk yoğun bakımda Güncel

FÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Refik Ayten, hastanelerine sevk edilen Başak'ın tedavisine Çocuk Yoğun Bakım Ünitesinde devam edildiğini bildirdi.

Başak'ın sağlığına kavuşması için ilgili tüm branşların gözetiminde klinik takibinin yapıldığını ifade eden Ayten, "Sol bacağında yumuşak doku ile birlikte açık bir kırığı var. Şu anda ilgili branşlar ortopedi, plastik cerrahi ve kalp damar cerrahisi ve diğerleri ile doktorlarımız hastayı takip ediyor. Şu anda bilinci açık, solunum cihazına bağlı değil. Klinik takibini yapacağız, orta vadede ameliyat gerekir mi buna da klinik takibe göre karar verilecek." dedi.

OLAY ANINDA HERKES SEFERBER OLDU

Başak'ın ağabeyi Kerem Başak ise kız kardeşinin büyük bir talihsizlik sonucu ayağının bariyere sıkıştığını dile getirdi.

Durumu telefonla öğrendikten sonra olay yerine gittiğini anlatan Başak, şunları söyledi:

"Baktım çocuğun ayağı kapanın arasına sıkışmıştı. Herkes oraya toplanmış bir şeyler yapmaya çalışıyorlardı. Emniyet Müdürü de zaten başında bekliyordu. Kız kardeşimi kurtarabilmek için çabalıyorlardı. Herkesin amacı çocuğun bacağını daha fazla zarar görmeden çıkarabilmekti. Yaklaşık bir saat süren uğraşlarla kardeşimin sıkışan ayağı bariyerden çıkarıldı."

ANNESİNDEN HARÇLIK ALMAK İÇİN EVDEN ÇIKMIŞ

Başak, kız kardeşinin çalışan annesinden harçlık almak için evden çıktığını ve sonrasında talihsiz olayın başına geldiğini anlattı.

Kardeşinin bacağındaki kanamanın azaldığını belirten Başak, şuuru da bayağı açık, hayati tehlikesinin olmadığını söyledi.

Başak, yaşanan talihsiz olay sonrası kardeşinin tedavisi için seferber olan yetkililere yardımlarından dolayı teşekkür etti. 

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...