Kuşlar için dondurucu soğukta 5 kilometre yürüyor

Sivas'ta 70 yaşındaki hayvansever, kuşlara yem vermek için dondurucu soğukta her gün 5 kilometre yürüyor.

Kuşlar için dondurucu soğukta 5 kilometre yürüyor
Sivas
Sivas’ta 70 yaşındaki hayvansever, kuşlara yem vermek için dondurucu soğukta her gün 5 kilometre yürüyor.

Sivas’ta Yenidoğan Mahallesi’nde yaşayan 70 yaşındaki Necati Bulut, sıfırın altındaki hava sıcaklığına aldırış etmeden her gün saat 07.00’de evinden çıkıp kuşlara yem vermek için 5 kilometre yürüyor. Kapı önlerindeki ve çöp konteynerlerine bırakılan bayat ekmekleri toplayan Bulut, bu ekmekleri ufalayıp kuşların yemesi için park ve bahçelere serpiyor.

Bulut, özellikle kış aylarında kuşların beslenmek için yem bulmakta zorlandığını belirtip, "Her gün abdestimi alıp namazımı kılıyorum. Namazdan sonra çayımı içiyorum. Çayımı içtikten sonra evden çıkıyorum. Her sabah gelirken kuşların yemini alıyorum. Çöpün kenarlarına asıyorlar, evden alıyorum. Bazen de buğday satın alıp kuşlara atıyorum. Allah rızası için yapıyorum. Getirip burada ıslatıp bırakıyorum. Saat 07.00’de evden çıkıyorum. En az 5 kilometre yoldan geliyorum. Soğuk havalarda zor gelmiyor bana. Çünkü bu hayvanların rızkı kullara bağlı. Ayazda soğukta yem bulamıyorlar. Benim gibi de hayırseverler buraya yem getirip veriyor. Dört yıldır hayvanları besliyorum. Köyde de aynısını yapıyorum. Yabani hayvanların yemini veriyorum" dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...