Vali Kaldırım’ın ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ mesajı

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vali Kaldırım’ın ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ mesajı Güncel

Vali Kaldırım, mesajında, engellilerin, ülkenin gelişmesi, kalkınması ve başarısı için spor, kültür, bilim, sanat, siyaset, eğitim ve iş dünyası da dahil olmak üzere hayatın her alanında bütün insanlığa örnek olacak başarılara imza attıklarını belirtti.

Onların bütün zorlukları aşarak elde ettikleri bu başarılar, her türlü takdirin üzerinde olduğunu ifade eden Kaldırım, şunları kaydetti:

"İnsanı merkeze alan, bütün hizmet sunumlarında insanı önceleyen, 'önce insan' diyen, 'insanı yaşat ki devlet yaşasın' anlayışıyla hareket eden ve insanı 'yaratılmışların en şereflisi' olarak gören bir medeniyet tasavvuru, yönetim anlayışı ve köklü geleneğin mensupları olarak, her konuda engelli kardeşlerimizin hizmetinde olmaya, onları mutlu ve memnun etmeye, onları hayatın her sahasına dahil edip yaşamlarını kolaylaştırmaya büyük önem veriyoruz.

Daha yaşanabilir şehirler inşa edip bütün hizmetlerimizi, altyapılarımızı, okullarımızı, spor alanlarımızı, kamu hizmet binalarımızı, yol ve parklarımızı, sokaklarımızı bu anlayışla donatıp ve hizmet sunum felsefemizi bu anlayışla şekillendirerek engelli vatandaşlarımızın yaşamlarının önündeki engelleri ortadan kaldırmaya büyük özen gösteriyoruz."

Engelli vatandaşları hayatın her alanına ve sürecine dahil etmek ve ihtiyaç duydukları hizmetleri en etkin sunmanın herkesin görevi olduğuna vurgu yapan Kaldırım, "Dünya Engelliler Günü’nün ülkemizin başarısı için gayret sarf eden, karşılaştıkları her türlü güçlüğe rağmen yılmadan azimle çalışan, onurlu duruşları ve başarılarıyla hepimize örnek olan engellilerimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum." ifadelerini kullandı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...