AK Parti Mardin Milletvekili Miroğlu: "Kılıçdaroğlu iddiaları ve Zarraf duruşmaları komediye dönüştü"

Memur Sen Konfederasyonuna bağlı Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet-Sen) başkanlar kurulu toplantısında konuşan AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun iddiaları ve Rıza Zarraf duruşmalarının bir komediye dönüştüğünü söyledi.

AK Parti Mardin Milletvekili Miroğlu: Diyarbakır
Memur Sen Konfederasyonuna bağlı Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet-Sen) başkanlar kurulu toplantısında konuşan AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun iddiaları ve Rıza Zarraf duruşmalarının bir komediye dönüştüğünü söyledi.

AK Parti Mardin Milletvekili ve TBMM Diyarbakır Cezaevi İnceleme Alt Komisyon Başkanı Orhan Miroğlu komisyonda anlattıklarının Türkiye gündemine gelmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Zamanında Diyarbakır Cezaevi komisyonu mağduru olduğunu da belirten Miroğlu, “Komisyonda, babası Diyarbakır Cezaevi’nde vefat eden Altan Tan’ı da dinledik. Bu konuda onun öldürülmesinden ceza alan bir gardiyanı bile dinledik. Gerçekten çok acınacak durumdaydı. Böyle bir çalışma yürüttük komisyonda. O gün toplantıda milletvekili arkadaşlarımızın gelip gelmeyeceğinden çok emin değildim ama geldiler, sağ olsunlar ve komisyon bu defa kendi başkanını dinledi. Yani beni dinledi. Çünkü ben o komisyonun başkanıyım. Ama aynı zamanda bir Diyarbakır Cezaevi mağduruyum. Şunu söylemek istiyorum; bunu anlatırken tabii ki medyada bilinsin çıksın istersiniz. 37 yıl önce oluşan bir olay ve bugün o kadar sıcak bir gündem varken, bu cezaevi olayı nereden çıktı diye düşüneceklerin sayıları hem medya kuruluşlarında hem de normal hayatta az değil doğrusu” dedi.“Dava komediye dönüşüyor”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun iddiaları ve Rıza Zarraf konusuna da değinen Miroğlu, iddia ve davanın bir komediye dönüştüğünü ifade etti. Miroğlu, "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ortaya attığı belge iddiaları ile Rıza Zarraf duruşmaları davası adeta bir komediye dönüştü. Çok komik ve saçma şeyler ortaya atılıyor. Bundan sonra geleceğimiz ile ilgili her ne tahayyül edeceksek, ister muhafazakar milliyetçi olalım, ister laik milliyetçi olalım, ister laik demokrat olalım, ister Kürt meselesinin tarihinden çıkmış grup olalım, zayıf veya güçlü olalım, Kürt-Türk siyasi ittifakını düşünmeden hareket eden hiç kimsenin ne Ortadoğu’da ne Türkiye’de başarılı olması mümkün değildir" diye konuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...