Lastikte dampinge önlem

Ekonomi Bakanlığınca, Çin menşeli bazı araçlarda kullanılan kauçuktan dış lastik ithalatında dampinge karşı önlem alınmasına karar verildi.

Lastikte dampinge önlem Ekonomi

Ekonomi Bakanlığınca, Çin menşeli bazı araçlarda kullanılan kauçuktan dış lastik ithalatında dampinge karşı önlem alınmasına karar verildi.

Bakanlığın, "İthalatta Haksız Rekabetin Önlenmesine İlişkin Tebliği", Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, yürütülen soruşturma sonucu, Çin menşeli kauçuktan dış lastik ithalatında mevcut önlemin yürürlülükten kaldırılması durumunda damping ve zararın devam etmesinin veya yeniden meydana gelmesinin muhtemel olduğu tespit edildi.

Bakanlık, Çin menşeli "otobüs ve kamyonlarda kullanılan ve yükleme endeksi 121'i geçen, tarım ile orman taşıtları, makinalarda kullanılan türde olanlar, yapı, madencilik veya sanayi elleçleme taşıtları ve makinelerinde kullanılan türde olanlar ile diğerleri" şeklinde tanımlanan kauçuktan dış lastik ithalatında, CIF (ithalatta malın bedeline, sigorta ve taşıma giderlerinin de eklenmesiyle oluşan fiyat) bedelinin yüzde 60'ı kadar dampinge karşı önlem uygulanmasını kararlaştırdı.

KAYNAK:AA

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...