Bismil Belediyesinden çocuklara geri dönüşüm eğitimi

Diyarbakır'ın Bismil İlçe Belediyesi, ilkokul ve anaokulu öğrencilerine geri dönüşüm eğitimi veriyor.

Bismil Belediyesinden çocuklara geri dönüşüm eğitimi
Diyarbakır
Diyarbakır’ın Bismil İlçe Belediyesi, ilkokul ve anaokulu öğrencilerine geri dönüşüm eğitimi veriyor.

Bismil Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, ilçedeki anaokulu ve ilkokullarda, öğrencilere ambalaj atıklarının kaynağından toplanarak ekonomiye tekrar kazandırılması yönünde eğitim seminerlerine başladı. Eğitimlerle ambalaj atıklarının geri dönüşümü konusunda bilinç oluşturulması hedefleniyor. Geri Dönüşüm Eğitimi programı kapsamında, anaokulu ve ilkokul öğrencilerine “Çevre, Geri Dönüşüm ve Atık Piller” konularında eğitim seminerleri veriliyor. Bismil’de bulunan tüm ilkokullarda verilecek olan eğitim programı kapsamında ayrıca okullara geri dönüşüm kutuları bırakılıyor. Ayrıca eğitime katılan öğrencilere boyama kitabı ve boya kalemleri hediye ediliyor.

Son olarak Temizlik İşleri Müdürü Zuhal Elitok tarafından Atatürk İlkokulunda verilen geri dönüşüm seminerini öğrencilerin büyük bir ilgiyle izledi. Elitok “Biz Bismil Belediyesi olarak çevrecilik konusunda vatandaşlarımızı bilinçlendirmeyi hedefliyoruz. Geleceğin büyükleri olan çocuklarımızın çevre konusunda eğitilmesi en önemli görevlerimizden biridir. Daha temiz ve daha yaşanabilir bir Bismil için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Bismil deki ilkokul ve Anaokullarımıza geri dönüşüm kutuları bırakıyoruz. Geri dönüşüm kutusu en çok dolduran okullarımıza yazıcı, bilgisayar veya fotokopi makineleri hediye edeceğiz. Böylece geri dönüşüme okullarımızı teşvik etmiş oluyoruz” dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...