Elazığ'da kar ne zaman yağacak? İşte 5 günlük hava durumu...

Hava sıcaklıkları hafta başından itibaren kuzeybatı kesimlerden başlayarak hissedilir derecede azalacak.

Elazığ'da kar ne zaman yağacak? İşte 5 günlük hava durumu... Güncel

Halen mevsim normallerinin üzerinde sıcaklıkların yaşandığı ülkemizin, 04.12.2017 Pazartesi gününden itibaren kuzeybatı kesimlerinden başlayarak Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı sistemin etkisinde kalacağı tahmin ediliyor. Soğuk hava dalgasıyla birlikte hava sıcaklıklarının hissedilir derecede (5-10 derece) azalarak mevsim normallerinin altına inmesi bekleniyor. Hava sıcaklıklarındaki azalmayla birlikte Elazığ, Malatya, Tunceli, Bingöl ve Adıyaman’ın kuzey kesimlerinde kar yağışları görüleceği tahmin ediliyor.

04.12.2017 PAZARTESİ GÜNÜ; Bölge genelinde parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus görüleceği tahmin ediliyor.

05.12.2017 SALI GÜNÜ; Bölge genelini parçalı ve yer yer çok bulutlu; akşam saatlerinden itibaren yağmurlu; yağışların yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar yağışına dönüşmesi beklemektedir.

06.12.2017 ÇARŞAMBA GÜNÜ; Bölge genelinin çok bulutlu, Elazığ ve Malatya karla karışık yağmur ve kar yağışlı; Tunceli ve Bingöl kar yağışlı; Adıyaman yağmurlu ve kuzey kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir.

07.12.2017 PERŞEMBE GÜNÜ; Bölge genelinin çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

08.12.2017 CUMA GÜNÜ; Soğuk ve yağışlı sistemin yurdumuzu terk etmesi bekleniyor.

Beklenen soğuk hava dalgasıyla birlikte kuzey, iç ve doğu kesimlerde beklenen kar yağışlarının oluşturabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...