Elazığ'da kar ne zaman yağacak? İşte 5 günlük hava durumu...

Hava sıcaklıkları hafta başından itibaren kuzeybatı kesimlerden başlayarak hissedilir derecede azalacak.

Elazığ'da kar ne zaman yağacak? İşte 5 günlük hava durumu... Güncel

Halen mevsim normallerinin üzerinde sıcaklıkların yaşandığı ülkemizin, 04.12.2017 Pazartesi gününden itibaren kuzeybatı kesimlerinden başlayarak Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı sistemin etkisinde kalacağı tahmin ediliyor. Soğuk hava dalgasıyla birlikte hava sıcaklıklarının hissedilir derecede (5-10 derece) azalarak mevsim normallerinin altına inmesi bekleniyor. Hava sıcaklıklarındaki azalmayla birlikte Elazığ, Malatya, Tunceli, Bingöl ve Adıyaman’ın kuzey kesimlerinde kar yağışları görüleceği tahmin ediliyor.

04.12.2017 PAZARTESİ GÜNÜ; Bölge genelinde parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus görüleceği tahmin ediliyor.

05.12.2017 SALI GÜNÜ; Bölge genelini parçalı ve yer yer çok bulutlu; akşam saatlerinden itibaren yağmurlu; yağışların yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar yağışına dönüşmesi beklemektedir.

06.12.2017 ÇARŞAMBA GÜNÜ; Bölge genelinin çok bulutlu, Elazığ ve Malatya karla karışık yağmur ve kar yağışlı; Tunceli ve Bingöl kar yağışlı; Adıyaman yağmurlu ve kuzey kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir.

07.12.2017 PERŞEMBE GÜNÜ; Bölge genelinin çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

08.12.2017 CUMA GÜNÜ; Soğuk ve yağışlı sistemin yurdumuzu terk etmesi bekleniyor.

Beklenen soğuk hava dalgasıyla birlikte kuzey, iç ve doğu kesimlerde beklenen kar yağışlarının oluşturabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom