Tunç: Türkiye’nin kardeşliğe ihtiyacı var

Devlet Eki Bakanı ve Elazığ Eski Milletvekili Ahmet Cemil Tunç, Ak Parti Seçim Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret etti.

Tunç: Türkiye’nin kardeşliğe ihtiyacı var Siyaset

Ziyarette Ak Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze, Ak parti milletvekili adayları Tahir Öztürk, Metin Bulut, Ömer Serdar ve Ejder Açıkapı da hazır bulundu.

Seçim Koordinasyon Merkezine ziyaretlerinden dolayı Eski Devlet Bakanı ve ilimiz eski milletvekili Ahmet Cemil Tunç’a teşekkür eden Ak Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze, konuşmasında şunları söyledi.

“1 Kasım seçim münasebetiyle partimizin büyükleri daha önceki ya da şimdi belli kademelerinde görev alana ya da geçmiş dönemlerde aday adayı olan, geçmiş dönemlerde adaylarımız, parti büyüklerimiz bu seçim sürecinde bizleri desteklemek maksadıyla seçim koordinasyon merkezimizi ve partimizi ziyaret ettiler. Sayın Bakanımızda bizleri desteklemek bizlere güç vermek maksadıyla şuan aramızda bulunmaktadırlar. Biz kendilerine teşekkürlerimizi arz ediyoruz.  Uzun yıllar devletin çeşitli kademelerinde görev yapmış, bakanlık yapmış, uzun dönem mecliste bulunmuş tecrübeli bir siyasetçi olan değerli büyüğümüz Sayın Ahmet Cemil Tunç’u buradan ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduğumuzu ifade etmek istiyoruz. “

“TÜRKİYE KOALİSYONA MAHKÛM EDİLMEMELİ”

Ak Parti’ye destek vermek,  partinin çalışmalarına katılmak ve aday arkadaşlara destek olmak için seçim koordinasyon merkezini ziyaret ettiğini belirten Ahmet Cemil Tunç ise yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Arkadaşlarımızla beraber partimizin başarısı için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Geçen seçimlerden sonra Türkiye’de bir belirsizlik oluştu. Tek başına bir iktidar çıkmayınca adeta ne olacak Türkiye’de herkeste bir merak uyandı. Ama görüldü ki koalisyonun kurulması mümkün değil.  Doğal olarak seçimler yenileniyor. 1 Kasım’da yapılacak olan seçimlerde bu belirsizlikte ortadan kalkmış olacak.

Ak Parti tek başına iktidar olacak, Türkiye’yi yönetmeye, yaptığı hizmetleri sürdürmeye inşallah devam edecektir. İnanıyorum ki seçmen de şuanda geçmişi değerlendiriyor. Tek başına iktidar çıkmayınca ne oldu? Bu belirsizlik hepimizi etkiledi. Bütün toplumu etkiledi. Bu belirsizliği ortadan kaldırması için bir daha düşünecek ve bir daha oyunu Türkiye’nin gerçeklerine uygun olarak kullanacak diye düşünüyorum.”

Diğer partilerin iktidara gelmek gibi bir derdi ve çabası olmadığını belirten Tunç, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“1 Kasımda seçmen şöyle düşünecek; CHP’ye oy verdiği takdirde CHP’nin iktidar olma gibi bir iddiası var mı? Hayır yok.  CHP de zaten ben iktidar olacağım demiyor. MHP’ye oy verince de değişen bir şey olmayacak.  HDP’ye oy verince de değişen bir şey olmayacak. Yani geçmişte oy verdik de ne oldu gibi bir düşüncenin bu seçimde etkili olabileceğini ve bu seçimlerde AK Parti’nin tek başına iktidar olacağını ben düşünüyorum.”

“TÜRKİYE’NİN GÜÇLÜ İKTİDARA İHTİYACI VAR”

Ak Parti adaylarının gece gündüz çalıştıklarını takdirle izlediklerini belirten Ahmet Cemil Tunç, Türkiye’nin istikrarı için, Türkiye’nin gelişmesi için, Türkiye’nin büyümesi için, Türkiye’nin kalkınması için, Türkiye’de yaşayan herkesin refah içinde, mutluluk içinde, huzur içinde olması için herkese görev düştüğünü belirtti.

Türkiye’nin kardeşliğe ihtiyacı olduğunu,  Türkiye’nin bütünlüğünün muhafazasına ihtiyaç duyulduğunu,  bunu yapacak olan da Ak Parti olacağını ifade eden Tunç, konuşmasının son bölümünde şu görüşlere yer verdi:

“Seçimlerden sonra bu belirsizlik ortadan kalkacak, Ak Parti’nin iktidarıyla Türkiye’nin eskisine göre çok daha iyi yönetilebildiğini inşallah hem Türkiye’ye hem Dünyaya ispat etmiş olacağız.

İşte etrafımıza bakıyoruz bir ateş çemberinin içinde yaşıyoruz. Onun için Türkiye’nin güçlü bir iktidara ihtiyacı var. Türkiye’nin herkesi kardeş sayabilen, kardeş gören, bir arada yaşatmaya çalışan bir anlayışın iktidarına ihtiyaç var, yeni bir siyaset anlayışına ihtiyaç var bu da Ak Partidir. Hepimizin çabalarıyla Ak Parti Türkiye’de iktidar olacak ve inşallah biz de bu sıkıntılarımızdan inşallah kurtulmuş olacağız.“

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom