Ümit Karataş'a yeni görev

Aktif Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ümit Karataş, sendikacılık yaparken üyelerine hizmet götürme ve ülke meselelerinde çözüm ortağı gayesi taşıdıklarını söyledi.

Ümit Karataş'a yeni görev Güncel

Aktif Sağlık-Sen Elazığ Şube Başkanı Ümit Karataş, genel kurulda yapılan seçimle genel başkan yardımcısı oldu. Sendikacılığı sadece ücret sendikacılığı olarak değil,aynı zamanda etkin hizmet sendikacılığı olarak yaptıklarını  vurgulayan Karataş, "Sendikalar üyelerine ve topluma faydalı hizmetler üretme yeridir.Sendikacılık yaparken üyelerimize hizmet götürme, ülke meselelerine çözüm ortağı olma, globalleşen dünyadan uzaklaşmadan kapılarımızı kapatmadan kendi öz değerlerimizi koruyarak yenidünya modelinde yer alma gayesi taşıyoruz. Değişen şartlar içinde üyelerimize çok çeşitli hizmetleri sağlamayı sendikacılığın gereği saymalıyız" dedi.

Aktif Sağlık-Sen'in hiçbir iktidarın,siyasi partinin,cemaatin arka bahçesi, paydası olmayacağını haykırmış ve sadece sağlık çalışanlarının sesi olarak yoluna devam ettiğini belirten Karataş, "Çünkü, bizler biliyoruz ki, Sendikalar siyasi partilerin,iktidarların ve cemaatlerin kuklası değildir.Kurulduğumuz günden beri bizi hazmedemeyenler,bizim rakip bile görmediğimiz için muhatap almadığımız bazı sözde sendika şarlatanları sesimizi kısmak için basına baskı uygulamak istediler. Hakkımızda aslı astarı olmayan iftiralar attılar,karalama kampanyaları düzenlediler. Sağlık çalışanı üyelerimizi bazı liyakatsiz yöneticiler yoluyla tehdit ve şantaj uygulayarak sindirmeye çalıştılar.Ama ne yazık ki başarılı olamadılar.  Bugün bir Elazığlı olarak Ankara'da Elazığ'ı temsil etmenin gururu ve sevincini yaşamaktayım.Bizleri isim benzerliği sebebiyle Paralelci,Cemaat Sendikası olarak karalamaya çalışanlara hep bu iddialarını ispatlamaya çağırdık ve ispatlayamadıkları halde müfteri ilan ettiğimizi beyan ettik" diye konuştu.

Her türlü zorluklara rağmen büyümeye ve güçlenmeye devam edeceklerini de kaydeden Karataş,çalışan üreten hak ettiğini mutlaka alan ve çalışanların gözdesi bir sendika olmaya çalışacaklarını ifade etti.

Kaynak: İHA - İhlas Haber Ajansı
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom