6 şeride çıkarılan cadde de sona gelindi

Elazığ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince yapılan yol genişletme çalışmalarıyla 4 şeritten 6 şeride çıkarılan Necdet Doğan Caddesi’nde sona gelindi. Cadde, asfalt yol çizgi çalışmalarının ardından hizmete sunulacak.

6 şeride çıkarılan cadde de sona gelindi Güncel

Elazığ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin şehir genelinde sürdürdüğü yol genişletme çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Çalışmalar kapsamında şehrin ana arterleri arasına yer alan İcadiye ve Mustafapaşa mahallelerinden geçen Necdet Doğan Caddesi’nde başlatılan çalışmalarda sona gelindi. Cadde 3 geliş, 3 gidiş şeklinde düzenlenerek, 6 şerit olarak hizmete sunulacak. Cadde üzerinde kaldırım-tretuvar, sinyalizasyon ve aydınlatma çalışmaları tamamlandı.

Kaldırım çalışmaları sırasında eş zamanlı olarak engelliler için de gerekli düzenleme yapıldı. Engellilerin hayatını kolaylaştırmak amacıyla gerçekleştirilen çalışmada kaldırımlar engelli geçişine uygun olarak düzenlenirken, kaldırımlarda engelliler için kılavuzluk edecek son teknolojik kaldırım taşları kullanıldı.

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Elazığ Belediyesi olarak tüm çalışmalarımızda engelli kardeşlerimizi önceledik. Yaptığımız kaldırım düzenleme çalışmalarımızda de engellilerimizin hayatını kolaylaştırmak için gerekli düzenlemeleri de eş zamanlı olarak gerçekleştiriyoruz. Necdet Özel Caddesi’nde bu doğrultuda bir düzenleme gerçekleştirdik” denildi.

Cadde asfalt çalışmalarının tamamlanmasının ardından hizmete sunulacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom