İşkenceye uğrayan köpek hayata döndü

Sivas'ta altı ay önce işkenceye uğradığı için ölmek üzere bulunup tedavi altına alınan sokak köpeği hayata döndü.

İşkenceye uğrayan köpek hayata döndü
Sivas
Sivas’ta altı ay önce işkenceye uğradığı için ölmek üzere bulunup tedavi altına alınan sokak köpeği hayata döndü.

Sivas’ta yaklaşık 6 ay önce boynuna plastik kelepçe takılarak ölüme terk edilen sokak köpeği, boynu nerede ise kopmak üzereyken bulunmuştu. Vatandaşlar tarafından bulunup Sivas Belediyesi Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne bırakılan köpeğin yaşamasına ihtimal verilmezken, burada yapılan tedavinin andından tamamen sağlığına kavuştu. Hayata geri dönen köpekte sadece işkencenin izleri kaldı.

Köpeğin tedavisi ile ilgilenen Sivas Belediyesi Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkez Veteriner Hekim Şahin Alıcı, "Bu köpeğimizin boynuna daha önce plastik bağlamışlar. Plastikte hayvanın boynunu sıkmış. Bize geldiğinde boyun bölgesi açık halde tamamen yara içerisindeydi. Soluk borusu tamamen açık durumdaydı. Biz gerekli tedavilerini yaptık. Şuan hayvanımız gayet iyi. Nefes almasında bir sıkıntısı yok. Fizyolojik durumu yerinde. Yaraları iyileşmiş durumda artık sağlığında kavuştu. Yoğun bir tedavi süreci geçirdi. Bundan sonra kısırlaştıracak, kısırlaştırıldıktan sonra tekrardan burada bakımına devam edeceğiz. Sahiplenmek isteyen vatandaşımız olursa da sahiplendireceğiz" dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...