Kaymakam Balcı engellilerle buluştu

Diyarbakır'ın Kayapınar ilçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı, 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla valilik tarafından düzenlenen etkinlikte engelli vatandaşlarımız ile bir araya geldi.

Kaymakam Balcı engellilerle buluştu
Diyarbakır
Diyarbakır’ın Kayapınar ilçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı, 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla valilik tarafından düzenlenen etkinlikte engelli vatandaşlarımız ile bir araya geldi.

Kaymakam Balcı, engelli vatandaşlara toplumsal yaşamda etkin bir şekilde yer alabilmeleri ve fırsat eşitliğinden yararlanmaları sağlamak amacıyla tam destek vereceklerini belirtti. Kayapınar Belediyesinin engellilere yönelik hizmetleri ile ilgili bilgi veren Balcı, engellilerin ve ailelerinin yaşamlarını kolaylaştırmak için 2 adet Engelsiz Yaşam Merkezinde çeşitli kurslar verildiğini ve etkinlikler düzenlendiğini ifade etti. Engelli vatandaşların eğitimi ile ilgili İl Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Kayapınar Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2018 yılında ilçede yapılması planlanan yatırımlara da değinen Balcı, otistik çocuklara okul, engelli çocuklara anaokulu, hafif dereceli engeli çocuklara meslek okulu, orta ve ağır dereceli engelli çocuklar için meslek okulu, işitme engelli çocuklara lise ve meslek lisesi, görme engelli çocuklara lise, işitme ve görme engelli öğrencilere pansiyon projelerinin hayata geçirilerek, dezavantajlı vatandaşlarımızın eğitimi ile ilgili tüm engellerin ortadan kaldırılacağını dile getirdi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...