Elazığ'dan kısa kısa

21 Ekim 2015

Elazığ'dan kısa kısa Güncel

BAŞKAN YANILMAZ’DAN ŞEHİT POLİS MEMURU İÇİN BAŞSAĞLIĞI MESAJI
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Bingöl’ün Karlıova ilçesinde polis aracının kaza yapması sonucu şehit olan Elazığlı polis memuru Vedat Kılıçaslan için bir taziye mesajı yayımladı. 

Başkan Yanılmaz mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Elazığlı polis memurumuz Vedat Kılıçaslan’ın Bingöl’ün Karlıova ilçesinde meydana gelen elim bir trafik kazasında şehit olması ve Hakkari Yüksekova’da operasyon hazırlığı yapıldığı esnada bir el bombasının patlaması sonucu 3 askerimizin şehit olması bizleri derin bir üzüntüye sevk etmiştir. 

Aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, acılı ailelerine ve milletimize başsağlığı ve sabır diliyorum. Bingöl’de meydana gelen kazada yaralanan polis memurlarımız Fatih Dik ve Mehmet Akif Ceviz ile Ahmet Karakulak isimli vatandaşımıza da acil şifalar diliyorum.”

KUZOVA DERNEĞİ VE KUZOVA MUHTARLARINDAN 
BAŞKAN YANILMAZ’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Kuzova Dernek Başkanı Soner Özkan ve Kuzova muhtarları, Cip Havzasına ve Geri Dönüşüm Projesi’ne verdiği destekten dolayı Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a bir plaket takdim ettiler.

Kuzova Dernek Başkanı Soner Özkan ve Kuzova muhtarları, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ı ziyaret ettiler. Dernek Başkanı Soner Özkan ziyarette yaptığı açıklamada, “Cip Havzası’na ve Geri Dönüşüm Projesi’ne katkı ve desteklerinden dolayı Belediye Başkanımız Mücahit Yanılmaz’a teşekkür ediyoruz” dedi.

Başkan Yanılmaz da, ziyaretten dolayı Dernek Başkanı Soner Özkan ve muhtarlara teşekkür ederek, “Elazığ’ın her köşesine hizmet etmek bizim en tabii görevimizdir. Bizim için son derece büyük bir öneme sahip olan bu bölgeye hizmetlerimiz artarak devam edecektir. Cip Barajı çevresini de ıslah ederek, Elazığlı hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız” dedi.

BAŞKAN YANILMAZ, GAZETECİLER BAYRAMI’NI KUTLADI
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, 21 Ekim Gazeteciler Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Yanılmaz, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Doğru, tarafsız ve ilkeli habercilik anlayışıyla, toplumun aydınlatılmasında, bilgilendirilmesinde, halkımızın gözü kulağı olarak önemli bir rol üstlenen değerli basın mensuplarımızın Gazeteciler Bayramı’nı kutluyorum. 

Demokrasi kültürünün vazgeçilmez unsuru olarak, basın ilke ve ahlakı doğrultusunda, toplum yararını esas alan görev ve sorumluluk bilinciyle hizmet eden değerli basın mensuplarımızı gösterdikleri üstün gayret ve emeklerinden dolayı kutluyor, başarılar diliyorum.”

BAŞKAN ALAN, DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI
Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris ALAN, her yıl 21 Ekim’de kutlanan  ‘Dünya Gazeteciler Günü’ vesilesiyle bir mesaj yayınlayarak, toplumun haber alma özgürlüğünün sağlanmasında kamusal bir hizmet veren tüm medya mensuplarına teşekkür ederek, başarılar temenni etti.

Alan açıklamasında; “Kalkınma, gelişme ve demokratik çok sesliliğin temelini oluşturan medya, toplumlar için her dönemde büyük önem taşımaktadır. 155.si kutlanan Dünya Gazeteciler Günü bu anlamda önemlidir. Halkın haber alma hakkını tesis için çalışan, toplumun taleplerini yönetenlere ulaştırarak kamunun hakkını koruyan, kamu yönetiminin etkin çalışmasını sağlayan basınımızın toplum hayatındaki yeri tartışmasız çok önemlidir. Güçlü medyanın toplumu da güçlendireceğine yürekten inanmaktayım. 

Bu gün vesilesi ile, tüm basın çalışanlarına ve mensuplarına sağlık, mutluluk ve başarı dolu günler temenni eder, saygılar sunarım” dedi. 

MATDER YÖNETİMİ BAŞKAN ALAN’I ZİYARET ETTİ
Kısa adı MATDER olan Matematikçiler Derneği Başkanı Prof.Dr. Ömer Akın, Yönetim Kurulu Üyesi İdris Tunçer ve MATDER Bölge Temsilcisi F.Ü. Öğretim Üyesi Hasan Bulut Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’ı makamında ziyaret ettiler.

Harput’ta Matematik Yolculuğu
Ziyarette bir değerlendirmede bulunan MATDER Başkanı Prof.Dr. Akın, dernek olarak ülke genelinde faaliyetler gerçekleştirdiklerini belirterek, “Bu yıl 15.sini düzenleyeceğimiz Matematik Sempozyumu’nu 12-14 Mayıs 2016 tarihilerinde ‘Harput’ta Matematik Yolculuğu’ temasıyla çok geniş bir katılımla bu kadim kentte yapacağız. Tarihi Harput’un ruhuna yakışır şekilde organize etmeyi planladığımız sempozyuma yurt içi ve yurtdışından çok sayıda biliminsanı katılacaktır. Organizasyonu sadece bilimsel bir faaliyet olmaktan ziyade bir çok etkinliğin yapıldığı şenliğe dönüştürmek istiyoruz. Bu noktada siz değerli iş adamları ve sivil toplum kuruluşlarımızın da desteğini ve katılımını bekliyoruz” dedi.

Alan: Sempozyumun Başarılı Geçmesini Temenni Ediyorum
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Alan, “Nazik ziyaretiniz ve bilgilendirmeleriniz için çok teşekkür ediyorum. Sempozyum şüphesiz bilim dünyasına ve eğitim camiasına önemli katkılar sağlayacaktır. Sempozyum aynı zamanda ülkemizin önemli bir tarihi mirası olan Harput’un kadim tarihinin tanıtılmasına da katkı sağlayacaktır. Biz Oda olarak sempozyumun başarılı bir şekilde sonuçlanması noktasında üzerimize düşen tüm sorumluluklarımızı yerine getirmeye hazırız. Ben bu düşüncelerle bu güzel organizasyon için Elazığ’ı ve Harput’u tercih ettiğiniz için şükranlarımı arz ediyor, emeği geçenlere şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom