Başkan Yanılmaz, Bulut Kent Bilgi Sistemi Protokolü’ne katıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Elazığ’ın da içinde yer aldığı pilot illerde başlatılan ‘Bulut Kent Bilgi Sistemi Protokolü’, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin katılımıyla İstanbul’da düzenlenen törenle imzalandı.

Başkan Yanılmaz, Bulut Kent Bilgi Sistemi Protokolü’ne katıldı Güncel

İmza töreninde konuşan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz,  ‘Bulut Kent Bilgi Sistemi ile ilgili olarak çalışmalara 8 ay önce öncesinden pilot il olarak başladıklarını  ifade ederek, “Özellikle AK Partili belediyelerde çarpık kentleşmeler yerini Kentsel Dönüşüm çalışmalarıyla rahat yaşanılan içinde oto parkların olduğu, çocuk oyun alanlarının olduğu yeni bir kentlere bırakıyor” dedi.

Yerel yönetimler açısından bilgiye ulaşmanın önemine vurgu yapan Başkan Yanılmaz, “Bulut Kent Bilgi Sistemi, yerel yönetimlerin şehircilik anlayışını süper lig ötesine taşıyan bir sistemdir. Bu açıdan Bulut Kent Bilgi Sistemi hem bilgiye ulaşmayı kolaylaştıran, hem bilginin getirdiği rantı herkesin bilmesine olanak sağlayan bir sistemdir ve de en önemlisi Bulut Kent Sistemi, yazılım olarak yerlidir ve millidir” diye konuştu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom