Vali Zorluğlu Arıcak ve Alacakaya’yı ziyaret etti

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu Arıcak İlçesi, Erimli Beldesi ve Alacakaya İlçesinde inceleme ve denetlemelerde bulundu.

Vali Zorluğlu Arıcak ve Alacakaya’yı ziyaret etti Güncel

Vali Murat Zorluoğlu Arıcak ilçesine gelişinde Kaymakam Hasan Hüseyin Vural, Belediye Başkanı Ferit Yıldırım, idari ve askeri erkân tarafından karşılandı. Kaymakamlıkta İlçe Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural’danilçe hakkında brifing aldıktan sonra Kaymakamlık Konferans Salonunda yapılan bir toplantıda muhtarların sorunlarını dinledi.

Toplantıya Vali Yardımcısı Zekeriya Göker, Kaymakam Hasan Hüseyin Vural, Belediye Başkanı Ferit Yıldırım, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Bilginoğlu ve kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Toplantıda sorunlarını dile getiren muhtarlara ilgili kurumların yetkilileri tarafından bilgilendirme yapıldı.

Toplantının sonunda bir değerlendirme yapan Vali Zorluoğlu; “Arıcak ilçemizde ve kırsal kesiminde sorunların büyük oranda çözüldüğünü, hizmetlerin tamamlandığını görmekten dolayı memnun oldum. Bu bölgeye yakın olan Genç İlçesinde kaymakamlık yaptığım dönemde bizden istenen talepler ile şu anki talepler çok farklı durumda. KÖYDES projesi ile köylerin ve kırsalın altyapı, yol ve su sorunlarının çözüldüğünü memnuniyetle ifade edebilirim. Elbette bu hizmetlerin yenilenmesi ve geliştirilmesi gerekmektedir. Şu ana kadar yapılan hizmetler için başta İl Özel İdaremiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İfade edilen eksikliklerin giderilmesi içinde gayret içerisinde olacağız. Bu arada yaklaşan genel seçimlerde de siz muhtarlarımıza önemli görevler düşmektedir. Bizlerde devlet olarak vatandaşlarımızın özgür iradeleri ile sandığa gitmeleri ve oylarını vermeleri için gerekli olan tedbirleri almaktayız” dedi.

Daha sonra esnaf ve vatandaşlarla sohbet eden Vali Zorluoğlu, Arıcak İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığında denetlemelerde bulunduktan sonra Arıcak Belediyesine geçti.

Arıcak Belediye Başkanı Ferit Yıldırım, Arıcak Belediyesinin altyapı ve üstyapı faaliyetleri ile Arıcak Belediyesinin gerçekleştirmeyi planladığı projeler hakkında bilgiler verdi. 

Arıcak Trabzonsporlular Derneğini de ziyaret eden Vali Zorluoğlu, Trabzonspor formasını imzaladıktan sonra dernek yetkilileriyle sohbet etti.

Buradan Erimli Beldesine geçen Vali Zorluoğlu’nu beldeye gelişinde Belde Belediye Başkanı İbrahim Yıldız ve belde sakinleri karşıladı, belde sakinleri ile sohbet eden ve esnafları gezdikten sonra Alacakaya İlçesine geçti.

Alacakaya’ya gelişinde Kaymakam Celalettin Taşkaya, Belediye Başkanı Başaran Yaşlı, idari ve askeri erkân tarafından karşılanan Vali Zorluoğlu, Alacakaya ilçesindeki temasları kapsamında; İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı ile İlçe Toplum Sağlığı Merkezinde incelemelerde bulunduktan sonra vatandaşlarla sohbet edip esnafları ziyaret etti.

Belediye Başkanı Başaran Yaşlı’yı ziyaret ederek belediyenin çalışmalarını dinleyen Vali Zorluoğlu, muhtarların taleplerini aldıktan sonra İlçe Kaymakamlığına geçerek burada Kaymakam Celalettin Taşkaya’dan ilçe hakkında brifing aldı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom