Başkan Ulaş'tan Esnaflara uyarı

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası Mitat Ulaş odasına kayıtlı esnafları dolandırıcılara karşı uyardı.

Başkan Ulaş'tan Esnaflara uyarı Güncel

Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası Mitat Ulaş son günlerde odasına kayıtlı esnafları il dışındaki dolandırıcı danışman firmalar tarafından sürekli arandığını ve KOSGEB tarafından faizsiz kredi verildiğini kendilerinin bu konuda yardımcı olacakları söylemlerine kesinlikle itibar edilmemesi gerektiğini söyledi.

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası Mitat Ulaş, bu tür telefonlara ve telefonlara gelen mesajları dikkate alınmaması gerektiğini ve rahatsız edici doruma gelindiği takdirde Elazığ Emniyet Müdürlüğü’ne başvurularak yasal işlemin başlatılması gerektiğini ifade ederek açıklamasında şu şekilde devam etti:

“Dolandırıcı danışman firmalar tarafından sürekli olarak esnaflarımıza telefon açıyor ve ya telefonlarına mesajlar atılıyor. Firmalar, esnaflarımıza “KOSGEB tarafından 60.000-100.000 TL kredi veriyor sizlere yardımcı olmamızı istiyorsanız şu hesaba 500-1000 TL yatırın” ifadelerine yer veriyorlarmış bu tür telefonlar ve mesajlar kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Bizlere gelen bilgiler neticesinde bazı esnaflarımız bu söylemlere inanarak dolandırıcı firmalara paralarını kaptırmışlardır. Buda bizleri son derece üzmüştür. Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası olarak esnaflarımıza verilecek kredileri bizler basın yoluyla, telefon açılarak ve yapılan toplantılarda bilgiler veriyoruz. Esnaflarımızı bu konuda bir daha uyarmak istiyorum kan içici dolandırıcılara kesinlikle itibar edilmemesi gerektiğini ve telefonlar ve mesajlar rahatsız edici doruma gelindiği takdirde Elazığ Emniyet Müdürlüğü’ne başvurularak yasal işlemin başlatılması gerekmektedir” ifadelerine yer verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom