Tunceli’den Trump’a "Kudüs" tepkisi

15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği Tunceli Şubesi (MİDDER) üyeleri, ABD Başkanı Donald Trump'ın, Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararını protesto etti.

Tunceli’den Trump’a Tunceli
15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği Tunceli Şubesi (MİDDER) üyeleri, ABD Başkanı Donald Trump’ın, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararını protesto etti.

Tunceli Belediyesi Konferans Salonunda bir araya gelen MİDDER üyeleri, Trump’a tepki gösterdi.

Dernek adına açıklamada yapan Şube Başkanı Yaşar Seven," Milli İrade ve Demokrasi Derneği olarak açık bir şekilde söylüyoruz, acilen Ayasofya ibadete açılmalı ve İncirlik üssü kapatılmalıdır. Bu hain cüruf artık açık seçik düşmanlıklarını ve hedeflerinde olduğumuzu çekinmeden ve utanmadan ifade ediyorlar. Dostluk, müttefiklik, işbirliği ve dayanışma gibi terimler yaşanan olaylardan sonra bizler için hiçbir şey ifade etmiyor. Ne yaparlarsa yapsınlar bu milleti bölemiyorlar, milli birlik ve bütünlüğümüzü bozamıyorlar, milletin temsilcileri ile milletin arasına giremiyorlar. Tarihten ders çıkaran yüce Türk milletine basit ayak oyunları ile diz çöktüremiyorlar” dedi.

Asıl hedefin Türkiye olduğuna dikkat çeken Seven, “ Artık iç kavgalardan, ideolojik yaklaşımlardan sıyrılıp tehlikenin farkına varmamız gerekiyor. Türk milletine pranga vurmak isteyenlere karşı inadına bir inadına diri olmalıyız" diye konuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...