Vali Zorluoğlu Muharrem ayı iftarına katıldı

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu eşi Sevcan Zorluoğlu ile birlikte Elazığ Cem Kültür Vakfı’nda düzenlenen Muharrem ayı iftarına katıldı.

Vali Zorluoğlu Muharrem ayı iftarına katıldı Güncel

Vali Zorluoğlu ELCEM’e gelişinde Elazığ Cem Kültür Vakfı Başkanı Polat Şaroğlu ve 2. Başkan Cafer Yeşil tarafından karşılandı.

Programa Vali Yardımcısı Zekeriya Göker, Emniyet Müdürü Nihat İşlek ve İl Jandarma Komutanı Albay İlker Temel de katıldı.

Programda önce Muharrem ayı orucu ve Kerbela hadisesi konusu anlatıldı.

Kerbela’nın acısını yüreğinde hissetmeyen bir Müslümanın kâmil mümin olamayacağını kaydeden Vali Murat Zorluoğlu ise konuşmasında şunları kaydetti, “Evvela bu güzel aya, barış ayına, huzur ve sağlık içerisinde bizleri ulaştıran Mevla’ya hamdolsun. O’nun Resulü Hz. Muhammed’e salat-u selam olsun. Hz. Ali başta olmak üzere onun Ehli Beytine selam olsun.  Muharrem ayınız mübarek olsun. İslam tarihinin en vahim olaylarından bir tanesi Kerbela Hadisesidir. Bunun matemini hep beraber tutuyoruz. Kerbela’nın acısını yüreğinde hissetmeyen bir Müslüman kâmil mümin olamaz. Kerbela hadisesinden dersler almak zorundayız. Şunu memnuniyetle ifade edeyim ki Elâzığ’da aleviler ve sünniler uzun yıllardır kardeşlik ve huzur içerisinde yaşıyorlar. Görev sürem içerisinde bu kardeşliğin güzel örneklerine şahit oldum. Ben tekraren Muharrem ayınızı kutluyor, oruçlarınızın ve lokmalarınızın makbul olmasını diliyorum”.

Programda daha sonra dua yapıldı ve oruçlar açıldı.

Vali Zorluoğlu iftar programının ardından Elazığ Cem Kültür Vakfı binasını ve müştemilatını gezerek ilgililerden bilgi aldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom