Elazığ'dan kısa kısa

23 Ekim 2015

Elazığ'dan kısa kısa Güncel

BAŞBAKAN YARDIMCISI CEVDET YILMAZ:
“ELAZIĞ’A YAPILAN KAMU YATIRIMI 16 KAT ARTTI”

Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, AK Parti iktidarı döneminde Elazığ’da kamu yatırımlarının 16 kat arttığını belirterek, “AK Parti her zaman Elazığ’a hizmet etmiştir, bundan sonra da devam edecektir” dedi. 

Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, seçim çalışmaları kapsamında AK Parti Elazığ Kadın Kolları tarafından düzenlenen toplantıya katılmak üzere Elazığ’a geldi. 

Kültür Park Mamurat’ü-l Aziz Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze, AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, AK Parti Milletvekili Adayları Tahir Öztürk ve Ejder Açıkkapı ile Kadın Kolları ve teşkilat mensupları katıldı.

AK Parti Elazığ Kadın Kolları Başkanı Gülersem Çopur yaptığı konuşmada 7 Haziran sonrası yaşanan süreci değerlendirerek, yaşanan tüm olumsuzlukların 1 Kasım seçimleriyle son bulacağına inandığını söyledi. 

AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze ise AK Parti hareketinin kadınların desteğiyle büyüdüğünü ifade ederek, bu güç birliğinin ülkeyi çok daha ileriye taşıyacağını kaydetti.

YILMAZ: “18 EKSİĞİN BİR TANESİNİ ELAZIĞ’DAN TAMAMLAMAK İSTİYORUZ”
Toplantıda konuşan Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, AK Parti’nin kadın girişimcilere yönelik çalışmalarına ilişkin bilgiler vererek, “Kadınlarımıza desteğimiz doğum hediyesiyle başlıyor. Birinci çocuğa 300, ikinciye 400, üçüncüye ve daha fazlasına ise 600 TL doğum hediyesi veriyoruz. Eğitim ve istihdamın yanı sıra siyasette de artık kadınlarımız daha aktif durumdalar. Dünyanın en güçlü kadın teşkilatı AK Parti Kadın Kollarıdır” dedi.

7 Haziran seçimlerini ve sonrasını da değerlendiren Yılmaz,  “7 Haziran sonrasındaki 18 eksiğin bir tanesini Elazığ’dan tamamlamak istiyoruz” dedi. 

AK Parti iktidarı döneminde Elazığ’da kamu yatırımlarının 16 kat arttığını belirten Yılmaz, “2002 yılında kamuya ayrılan yıllık ödenek 21,6 milyon TL’dir. Bu yıl bu rakam 350 milyon TL’yi aşmıştır. AK Parti her zaman Elazığ’a hizmet etmiştir, bundan sonra da devam edecektir” diye konuştu.


BAŞBAKAN YARDIMCISI CEVDET YILMAZ:
“ULUOVA SULAMA PROJESİ ÖNCELİKLİ PROJEMİZDİR”

Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Elazığ temasları çerçevesinde, Elazığ’da yaşayan Bingöllüler ile bir araya geldi. 

Hemşehrilerinin yoğun ilgisiyle karşılaşan Yılmaz yaptığı konuşmada 1 Kasım seçimlerinin kader seçimi olduğuna vurgu yaparak, “Önümüzde iki seçenek var, ya koalisyonlu yıllara döneceğiz ya da güçlü, istikrarlı, ne yaptığını bilen bir hükümetimiz olacak. 13 yıllık tecrübeyle ve güçlü bir şekilde geleceğe yürüyelim, her alanda reformlara devam edelim” dedi. 

Programı düzenleyen Belediye Meclis Üyesi Mehmet Tügen’e teşekkür eden Yılmaz, Elazığ’da yaşayan Bilgöllü hemşerileri ile bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

ULUOVA SULAMA PROJESİ HAYATA GEÇECEK
Hemşehri buluşması toplantısının ardından Akçakiraz Belediyesi’ni ziyaret eden Yılmaz, Belde Belediye Başkanı Sebahaddin Kaya’dan bilgi aldı. Yılmaz, burada yaptığı açıklamada, Uluova Sulama Projesi’nin önümüzdeki döneme ilişkin en önemli proje olduğunu belirterek, “Elazığ tarım açısından çok önemli bir potansiyele sahiptir. Özellikle Elazığ-Kovancılar hattında geçmişte çok önemli bir tarımsal üretim vardı. Uluova Sulama Projesinin tamamlanmasıyla buranın ayrı bir bereketi olacak ve çiftçilerimizin geliri artacaktır. Bu proje 50 bin insanımızı doğrudan ilgilendiren bir projedir. Proje belli bir aşamaya gelmiş durumdadır. Önümüzdeki dönemde 4 milletvekili arkadaşımızla birlikte bu projeye ilişkin nihai çalışmayı gerçekleştirerek, hükümet programımıza alacağız. Bu proje Elazığ’ın en önemli ve öncelikli projesidir” diye konuştu.


BAKAN YILMAZ’DAN, BAŞKAN YANILMAZ’A TEŞEKKÜR
Bir dizi toplantı ve incelemelerde bulunmak üzere Elazığ’a gelen Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Bir buçuk yıl gibi kısa bir sürede şehirde önemli çalışmalara imza atan Elazığ Belediye Başkanımızı kutluyorum. Birileri bu başarıyı gölgelemeye çalışabilir, ancak Halep ordaysa, arşın burada” dedi.

BAKAN YILMAZ: “HALEP ORDAYSA ARŞIN BURADA”
Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze, AK Parti Milletvekili Adayları Tahir Öztürk, Metin Bulut ve Ejder Açıkkapı ile birlikte şehrin yeni yaşam merkezi Kültür Park Camii’nde Cuma namazını kıldı. 

Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Cuma namazının ardından katıldığı toplantıda, Elazığ’daki değişimden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Elazığ Belediye Başkanımız göreve başlayalı bir buçuk yıl olmasına rağmen çok büyük hizmetler yaptı. Birileri bunu gölgelemeye çalışabilir, yapılan hizmetleri halkın gözünde düşürmeye çalışabilir. Ancak Halep ordaysa arşın burada.

Kültür Park bunun güzel bir örneğidir. Kısa sürede güzel hizmetler yapıldı. Çok köklü meselelere el atıldı. Harput’un hak ettiği yeri almasından, altyapıya, ulaşıma kadar pek çok konuda önemli çalışmalar gerçekleştirildi.

Başkanımıza çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz. Bizler de bundan sonra da Elazığ’ın hizmetkârı olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.


BAŞKAN YANILMAZ: “ELAZIĞ TOPYEKÛN KALKINIYOR”
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, 2016 yılında şehrin bütün alt yapısının değiştirileceğini söyledi.

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, mahalle toplantıları kapsamında Aksaray Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği toplantıda konuşan Başkan Yanılmaz, “Bir şehir kalkınırsa, topyekûn kalkınır, bir şehir düşerse topyekûn düşer. Biz Elazığ’ı 38 mahallesiyle topyekûn kalkındırmak için çalışıyoruz” dedi.

“40-50 YILLIK ŞORŞOR DERESİ SORUNU BİR BUÇUK YILDA ÇÖZÜME KAVUŞTU”
Elazığ’ın 40-50 yıllık Şorşor Deresi problemini bir buçuk yılda çok özenli bir çalışmayla DSİ ve İlbank işbirliğiyle çözüme kavuşturduklarını ifade eden Başkan Yanılmaz, “Göreve başladığımız ilk günlerden itibaren üzerinde önemle durduğumuz konulardan biri de çimento fabrikasıdır. Bu fabrika çevresindeki mahallelerin değerlenmesinin önündeki en önemli engellerden biridir. Bu fabrikanın hammaddeye yakın bir bölgeye taşınmasını istiyoruz. Belediye olarak imar değişikliğini buna göre yapacağız ve bu bölgenin değeri artacak” diye konuştu.

“REVİZE İMAR PLANIYLA MAHALLELERİMİZİN BİRİM METREKARE DEĞERİNİ ARTIRACAĞIZ”
Ulukent’den Karşıyaka’ya, Hilalkent’ten Hicret ve Esentepe mahallesine kadar şehrin dört bir yanında revize imar planı çalışmalarına başladıklarını ifade eden Başkan Yanılmaz, “Bu mahallelerin gelişiminin önündeki engellerden biride imar konusudur. Revize imar planlarıyla biz, bu mahallelerin birim metrekaresinin değerini arttıracağız, rantını yükselteceğiz ve buralara müteahhitlerin gelip bina yapmalarını temin edecek olan bir ortam oluşturacağız” şeklinde konuştu.

Yaklaşık 1 milyon 100 bin TL değerindeki Elazığ Kent Bilgi Sisteminin, Elazığ Belediyesi’nden tek kuruş çıkmadan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca hazırlandığını ifade eden Başkan Yanılmaz, “Elazığ Kent Bilgi Sisteminin kurulumu için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca pilot il olarak seçildi. Yaklaşık 7-8 aydır üzerinde çalışıyoruz ve başarılı sonuçlar aldık” dedi.

ŞEHRİN ALTYAPISI YENİLENİYOR
Bir şehri, şehir olarak geliştirmek için imar, çevre ve altyapı gibi ana planların önemine vurgu yapan Başkan Yanılmaz, “Elazığ’ın içme suyu, kanalizasyon alt yapısı yaklaşık 40-50 yıllık bir alt yapıdır. Biz şu anda kuyulardan elde ettiğimiz içme suyunun önemli bir kısmını alt yapının mevcut durumundan dolayı kaybediyoruz. Elazığ’ın içme suyu, kanalizasyon alt yapısı ve yağmur suyu toplama kanalları projelerinin ihalesini gerçekleştirdik. Projeler bittiğinde 2016 yılında şehrin bütün alt yapısını değiştireceğiz. 2016 yılında bir caddeye girdiğimizde o caddedeki içme suyu alt yapısı, kanalizasyon alt yapısı, yağmur suyu toplama kanalları çalışmalarını birlikte yapacağız ve 40 yıl oraya dokunulmayacak” şeklinde konuştu.

“ELAZIĞ’IN İTİBARINDAN TAVİZ VERMEYECEĞİZ”
Gerçekleştirilen çalışmalarla Elazığ Belediyesi’nin itibarını artırıldığını anlatan Yanılmaz, “Ben göreve başladığım günden bugüne kadar şunu ısrarla söylüyorum, Elazığ’ın itibarından taviz vermeyeceğiz. Türkü, Kürdü, Zaza’sı, Sünni’si, Alevi’si, Hristiyan’ı ve Ermeni’si ile insana insan olduğu için hizmet vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

“BU ŞEHİRDE YOLLARIN 6 ŞERİDE ÇIKMASINDAN RAHATSIZ OLANLAR VAR”
“Bu şehirde yolların 6 şeride çıkmasından rahatsız olanlar var” diyen Başkan Yanılmaz, “Birileri rahatsız olacak diye Zübeyde Hanım Caddesi 6 şeride çıkmasın mı? Bugün yaşıyorsak, biz bugünü Elazığ için en iyi şekilde geçirmeliyiz, en iyi hizmetleri yapmalıyız, en iyi hizmetleri yapmanın mücadelesini vermeliyiz” dedi.

“KULLANACAĞIMIZ HER OY ÜLKENİN GELECEĞİNE ETKİ EDECEKTİR”
Konuşmasında 1 Kasım seçimlerini de değerlendiren Başkan Yanılmaz, “1 Kasım’da gücümüze güç katalım arkadaşlar. Bu seçimler siyasi görüşümüze göre, şuna buna yakınlığımıza göre oy kullanacağımız bir seçim değil. Bu seçimde kullanacağımız her oy Türkiye’nin geleceğine etki edecektir” dedi.

“İSRAİL’İN ÖZÜR DİLEDİĞİ TEK ÜLKE TÜRKİYE’DİR”
Tüm dünyada Türkiye’nin itibar sahibi bir ülke konumunda bulunduğuna vurgu yapan Başkan Yanılmaz, “İsrail Devleti kurulduğu günden bugüne kadar yaptığı hiçbir eylemden dolayı hiç kimseden özür dilememiştir. ‘Ben dünyanın şımarık devletiyim, ne yaparsam yanıma kâr kalır’ düşüncesine sahip İsrail Devleti, dünyada bir tek ülkeden özür diledi, o da Mavi Marmara olayının ardından Türkiye Cumhuriyeti Devletinden özür dilemiştir.

İsrail’in bileğini büken bir tek adam Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi.

 

VALİ ZORLUOĞLU’NDAN PTT‘YE YILDÖNÜMÜ ZİYARETİ
175. yaşını kutlayan PTT’yi ziyaret eden Vali Murat Zorluoğlu PTT’nin kuruluş yıldönümünü kutladı.

Vali Murat Zorluoğlu Elazığ PTT Başmüdürlüğüne gelişinde Başmüdür Bedri Evran ve PTT yöneticileri tarafından karşılandı.

PTT’nin 175. Kuruluş yıldönümü pastasını kesen Vali Zorluoğlu yaptığı değerlendirmede PTT’nin köklü bir kuruluş olarak hizmetlerine devam ettiğini kaydetti. Vali Zorluoğlu konuşmasında şunları belirtti “PTT’nin 175. Kuruluş yıldönümü münasebetiyle PTT’ye bir ziyaret gerçekleştirdik ve yıldönümü pastalarını kestik. PTT işletmemize daha nice yıllar temenni ediyoruz. PTT teşkilatımız bize Osmanlıdan miras ve 175 yıllık bir çınardır.

Son dönemlerde telefon hizmetinin PTT’den ayrılması ve posta işlerin eskisine nazaran azalmasıyla PTT’nin geleceğine dair yorumlar yapılmaktaydı. 2000’li yıllardan itibaren PTT büyük bir değişim ve dönüşüm gerçekleştirerek bankacılık ve lojistik alanlarında da hizmet vermeye başladı. Gerek bankacılık gerekse posta ve kargo hizmetlerinde Türkiye’nin her yerine süratle ulaşabilen bir hizmet anlayışı ile kurumun dönüşümünü gerçekleştirdiler. PTT teşkilatımızı Genel Müdüründen en alttaki görevlisine kadar hepsini tebrik ediyor, daha uzun yıllar bu memlekete hizmet edeceklerine inanıyor ve kuruluş yıldönümlerini kutluyorum”. 

Programda daha sonra PTT Başmüdürü Bedri Evran tarafından Vali Murat Zorluoğlu’na PTT Genel Müdürlüğü tarafında önemli ve tarihi günler için bastırılan pullardan oluşan bir albüm takdim etti.

 

UMKE VE HASTANE ÇALIŞANLARINDAN KURTARMA TATBİKATI
Elazığ’da Ulusal Medical Kurtarma (UMKE) ekipleri ve kamu Hastaneleri ile Medical Park Elazığ Hastanesi çalışanları tarafından oluşturulan gönüllü ekiplere verilen eğitim ardından kaza sonrası kurtarma tatbikatı yapıldı. 

Elazığ UMKE ekibi tarafından kentte bulunan kamu hastaneleri ve Medical Park Elazığ Hastanesi’nde görevli sağlık çalışanları tarafından oluşturulan gönüllü kurtarma ekiplerine eğitim verildi. Eğitim sonrası bir otomobil ile kamyonetin çarpışması sonucunda araç içerisinde sıkışan yaralıları kurtarma çalışması uygulamalı tatbikatla gerçekleştirildi.

Eğitimlerle ilgili bilgi veren UMKE Elazığ İl Sorumlusu Hüseyin Kılıçkap, “Yılda 2 defa eğitim tatbikatı yapıyoruz. Bu eğitimi UMKE gönüllülerine ve kamu hastanelerindeki personellerine tanıtımını yapıyoruz. Yılda 2 sefer Sağlık Müdürlüğü bünyesinde eğitimlerini veriyoruz. Eğitimleri, UMKE temel eğitimleri almış eğitmen arkadaşlarla birlikte İl Sağlık Müdürlüğü’nün konferans salonunda eğitimlerini veriyoruz. Eğitimi 4 gün teorik olarak gerçekleştirdikten sonra 5. günde tatbikatını yapıyoruz. Tatbikatı İl Özel İdarenin bulunmuş olan arazisinde 2 araç birde enkaz oluşturarak, gerçekleştirdik. Bu eğitimimizin bir özelliği, tahminime göre Türkiye’de ilkini Elazığ olarak yapıyoruz. Bu yıl Medical Park Elazığ Hastanesi’nin gönüllü personellerine de eğitim verdik. Medical Park Hastanesi’nden toplam 10 arkadaşımız geldi. Gelenlerin içinde doktoru, sağlık memuru ve laboratuvar teknisyeni olmak kaydıyla tümü sağlık personelidir. İnşallah bu örnek olur. Zaten çıkan genelgeye göre her yüz kişiden birine bir UMKE ekibi gerekiyor.  Bu durumu da kaile alıp Medical Park Hastanesi’ndeki arkadaşlarımız gönüllü oldular ve eğitimlerini aldılar. Tatbikat senaryosuna göre bir kamyonet ve otomobil çarpışıyor. Bir resmi kıyafetli bayan resmi aracıyla giderken kamyonet çarpıyor. Bizim UMKE timlerimiz yaralılara müdahale etti. Kurtarma tekniklerini kullandılar. Değer bir ekibimiz de enkaz oluşturmuştuk. O enkazda yaralı bayan arkadaşımıza çok başarılı bir şekilde müdahale ettikten sonra ambulansa bırakıldı ve nakillerini gerçekleştirdiler” dedi.

“ÇOK BAŞARILI BİR TATBİKAT OLDU”
UMKE tarafında eğitim alarak tatbikata katılan Medical Park Elazığ Hastanesi Kalite Sorumlusu Tugba Güler ise, “Tatbikatımız taksi ve kamyonun çarpışmasına oldu. Araçlarda sıkışan yaralıları kurtardık. UMKE ekibi bize öncülük etti. Bizde onların öncüllüğünde tatbikatımızı gerçekleştirdik. Sanırım Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik. Özel hastaneler de UMKE ekibini kuran ilk hastanelerden biriyiz. UMKE bu konuda bizlere çok yardımcı oldu. Teorik 4 gün eğitim aldık. Bu eğitimlerde uygulamalar yaptık. Taşıma teknikleri, olay yeri psikolojisi gibi konularda dersler aldık. Bu bağlamda bugün son gün tatbikatımızı gerçekleştirdik. Teori ve uygulamada öğrendiklerimizi tatbikatta uyguladık. Çok başarılı bir tatbikat oldu” diye konuştu.

 

LALE, SÜMBÜL VE NERGİS SOĞANLARI TOPRAKLA BULUŞUYOR
Elazığ Belediyesi, şehir estetiğine katkı sağlamak amacıyla park, refüj, kavşak ve ana arterlerde lale, sümbül ve nergis soğanı dikim çalışmalarına başladı.

Elazığ Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin yaptıkları çalışmalarla, park ve bahçelerle, cadde ve ana arterlerde bulunan refüj ve kavşaklarda yaz dönemine ait bitki kalıntıları temizlenerek, yeni dönem için 85 bin lale, sümbül ve nergis soğanı toprakla buluşturuldu.

Çaydaçıra Kavşağı, Ahmet Aytar Meydanı, İzzetpaşa Meydanı ve Malatya Yolu’ndaki orta refüjlerde dikim gerçekleştirilirken, çalışmalar şehir merkezi geneli ile Doğukent, Ulukent gibi mahallelerde de devam edecek.

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Geçtiğimiz yıl şehir genelinde 300 bin adet lale, 50 bin adet sümbül dikimi gerçekleştirilerek, baharın gelmesiyle şehir genelinde tam bir renk armonisi oluşturulmuştu. Ekiplerimiz tarafından kente estetik bir görsellik kazandırmak amacıyla yapılan çalışmalarımıza bu yıl da devam edilmektedir. Park, bahçe, kaldırım, kavşak ve refüjler, ekiplerimiz tarafından her mevsim koşullarına göre çiçek ve bitkilerle donatılıyor. Şehrimize estetik değer katan bu çalışmalarımız devam edecektir” denildi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
izmir escort bursa escort bursa escort denizli escort gaziantep escort izmir bayan escort istanbul escort istanbul escort izmir escort bursa escort izmir escort antalya escort izmir escort porno türk porno izmir escort