Milletvekili Karakelle Amerika’nın Kudüs kararını kınadı

Adalet ve Kalkınma Partisi Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle Amerika'nın Kudüs kararını asla kabul edilemez olarak nitelendirdi. Karakelle açıklamasında Kudüs tarih içerisinde 3 büyük dine sırasıyla ev sahipliği yapmış önemli bir merkezdir. Son olarak İslam aleminin en değerli 3 Şehrinden biridir.

Milletvekili Karakelle Amerika’nın Kudüs kararını kınadı
Erzincan
Adalet ve Kalkınma Partisi Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle Amerika’nın Kudüs kararını asla kabul edilemez olarak nitelendirdi. Karakelle açıklamasında “Kudüs tarih içerisinde 3 büyük dine sırasıyla ev sahipliği yapmış önemli bir merkezdir. Son olarak İslam aleminin en değerli 3 Şehrinden biridir.

Manevi dünyamızda çok özel bir yeri olan Kudüs biz Müslümanların izzeti, onuru olma yanında Miraç’ın ev sahibi ve ilk kıblemizdir.

Kudüs Birleşmiş Milletler ve Uluslararası antlaşmalar ile teminat altına alınmış bir şehirdir. A.B.D. ve İsrail’in bir oldu bitti ile kırmızı çizgimiz olan Kudüs’ü Başkent olarak ilan etmeleri asla kabul edilemez. Zira Kudüs sadece Filistinlilerin değil dünyadaki tüm Müslümanların ortak davasıdır. Bu nedenle A.B.D Başkanının sadece kendi çıkarları adına orta doğuyu ve dünyayı kaos ortamına sürükleyecek bu kararını şiddet ile kınıyorum.

A.B.D gibi bir ülkenin Başkanının böyle bir sorumsuz bir hadiseye alet olmasını dünya barışı adına insanlık adına endişe ile karşılıyorum. Zira bu karar Birleşmiş Milletlerin kararlarına aykırı bir karardır. Bu neden ile şiddet ile reddediyorum.

BM Güvenlik Konseyi Daimi Üyesi ABD’nin Birleşmiş Milletlerin bu konuda aldığı birçok kararı görmezden gelmesi asla kabul edilemez.

Kudüs’ün kırmızı çizgimiz olduğu gerçeğini bir kez daha belirtiyor, artık Filistin’in, bağımsızlığını kazanması, tarihi, vicdani ve beşeri bir zorunluluk haline gelmiştir. Türkiye bunun savunucusu olmaya devam edecektir.” Dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...