Kapalı Çarşı Rengârenk

Yıllardır tarihi Kapalı Çarşı'da hizmet veren esnaflar tezgâhlarını bayram şekerleriyle süsleyerek müşterilerin beğenisine sundu. Şeker fiyatları geçen yıla göre düşük olsa da ceviz fiyatları bu yıl biraz pahalı.

Kapalı Çarşı Rengârenk Güncel
Ramazan Bayramının yaklaşmasıyla birlikte, bayramların olmazsa olmazlarından olan şekerler de tezgâhlarda ki yerini aldı. Tezgâhlarını, rengârenk şekerler ile süsleyen kapılı çarşı esnafı, bayramın verdiği heyecanla en bereketli günlerini yaşıyor. Tezgâhlarda görücüye çıkan şekerler, lokumlar, çikolatalar vatandaşlar tarafından büyük ilgi görürken, fiyatların geçen yıla göre düşük olması vatandaşın yüzünü güldürdü. 
 
5 TL’den başlayıp 10 TL’ye kadar satılan şekerler tezgâhlarda alıcısını bekliyor. Tarihi kapılı çarşıda satışa sunulan şekerler 45 çeşidi ile ramazan bayramını renklendirecek.
 
Kapalı Çarşı adının önüne getiren ‘tarihi’ kelimesi bu mesleğin babadan oğula geçmesinde saklı. Dedelerden miras kalan dükkânları şimdilerde torunları işletiyor. 49 yıldır hizmet veren şekerci dükkânı esnafı, önceki dönemlerde üretilen şekerlerin daha kaliteli olduğunu düşünüyor.
 
En çok satan ürünlerin başında bir de ceviz geliyor. Çeşidine göre ayrılan cevizler, geçen yıla kıyasla biraz pahalı.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom