Trump'a tepkiler sürüyor

Elazığ'da toplanan vatandaşlar Kudüs'ün İsrail'in başkenti olarak tanınmasını protesto etti.

Trump'a tepkiler sürüyor Güncel

Elazığ STK Platformu bünyesinde kurulan Kudüs Platformu, ABD Başkanı Donald Trump’ın, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararını protesto etti. Platform öncülüğünde Elazığ Öğretmenevi önünde bir araya gelen vatandaşlar, ellerinde Türk ve Filistin bayraklarıyla tekbir getirerek, ‘Kahrolsun İsrail’ sloganları attı.

Platform adına basın açıklaması yapan İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (İHH) Elazığ Şube Başkanı Metin Kılıç, İsrail’in Filistin ve Kudüs’te varlığının gayri meşru olduğunu söyledi.

İsrail’in işgalinin ulusal ve uluslararası hiçbir hukukta onaylanmadığını ve onaylanmasının da mümkün olmadığını dile getiren Kılıç, “Türkiye de hükümeti, tüm siyasi partileri, STK’ları ve tüm aktörleri Filistin’e desteğe ve Küdüs’ü muhafazaya çağırıyoruz. Öte yandan, sadece İstanbul’da 25 bin Yahudi yaşamaktadır. Onları ABD’nin bu kararına ve İsrail’in Kudüs’ü işgali politikasına karşı çıkmaya davet ediyoruz. Eğer şiddet sarmalı bölgemizi ve dünyamızı sararsa bütün dünyada Müslüman, Hristiyan, Yahudi ve diğer hiçbir ayırt edilmeksizin güvenlik riski yaşayacaklardır. İsrail’in Filistin’i işgal etme ve sonrasında işgal topraklarını Suriye, Türkiye ekseninde genişletme planları yürütmektedir. Bu planı uygulamak için başta ABD olmak üzere birçok güçle işbirliği yapmaktadır. Kudüs Filistin’in başkentidir. Bütün Müslümanların kutsalıdır. Hiçbir zaman İsrail’in başkenti olmayacaktır” dedi.

Daha sonra toplanan kalabalık Kudüs için dua etti.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...