Hayvan Hastanesi’nin temeli atıldı

Elazığ Belediyesi Hayvan Hastanesi ve Geçici Bakımevinin temel atma töreni gerçekleştirildi. Temel atma törenine, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze katıldı.

Hayvan Hastanesi’nin temeli atıldı Güncel

Elazığ merkez Şahaplı (Selli) köyü sınırları içinde 30 dönüm arazi üzerine kurulacak olan barınakta, 6 adet köpek yuvası binası, 1 adet karantina binası, 1 adet uyuz bakım binası, 1 adet ameliyathane binası, 1 adet yönetim binası, 1 adet kafe binası, 1’er adet köpek ve kedi evi alanları, 7 adet açık bakım alanları, giriş nizamiyesi ve su deposu yer alacak. Barınak tesis inşaatı için Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan en az yüzde 40 oranında hibe desteği alınacak.

YANILMAZ: HAYVAN HASTANESİ BİR YIL İÇİNDE TAMAMLANACAK
Temel atma töreninde konuşan Başkan Yanılmaz, “Hayvan Hastanesi’ni 30 dönüm arazi üzerine kuracağız. Ameliyathanesi ile poliklinikleri ile hasta hayvan bakım yerleriyle ve revirleriyle Türkiye’de örnek olacak hayvan hastanesinin temel atma törenini gerçekleştirdik. İnşallah bir yıl içinde tamamlayarak, hizmete sunmuş olacağız” dedi.

Sokak hayvanları başta olmak üzere sahipsiz hayvanların bakımı, sahip çıkılmasının önemine vurgu yapan Başkan Yanılmaz, “Buraya kuracağımız Türkiye’nin en modern hayvan hastanesi, Elazığ’daki sokak hayvanlarının ameliyatının, bakımının yapılacağı bir merkez olacak. Elazığımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

AK PARTİ İL BAŞKANI GÜRGÖZE: “BAŞKANIMIZI VE EKİBİNİ TEBRİK EDİYORUM”
AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze ise “Projeden dolayı Belediye Başkanımızı ve çalışanlarımızı tebrik ediyorum. Bizler tüm canlılara önem veren bir medeniyetin mensuplarıyız. Belediye Başkanımız ve ekibi de bu doğrultuda çok güzel ve önemli bir çalışmayı hayata geçirmişler. Şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom