Elazığ'da sis

Elazığ'da etkili olan sis kentin tarihi mahallesi Harput'ta seyrine doyum olmayan manzaralar oluşturdu.

Elazığ'da sis Güncel

Kentin üstünü kaplayan sis tabakası doğaseverlere seyrine doyum olmayan manzaralar sunarken, fotoğrafçılar için de güzel kareler oluşturdu.

Kenti yüksekten gören Harput'a gelen vatandaşlar da bu güzel manzarayı izlemenin tadını çıkardı.

Mahallede restoran işleten Muhittin Yılmazbaş, aralık, ocak ve şubat aylarında görülebilen sis tabakasının muhteşem bir manzara ortaya çıkardığını belirtti.

Bu manzarayı izlemek için insanların özellikle Harput'a geldiğini aktaran Yılmazbaş, şunları söyledi:

"Bu doğa olayı her yıl 4-5 defa görebileceğiniz muhteşem bir manzara. Sanki Elazığ yok gibi, ayaklarınızın altında sis denizi var sanki. Bütün Türkiye'yi bu muhteşem manzarayı görmeye davet ediyoruz. Harput'a gelip bu güzel manzarayı görsünler, fotoğraflasınlar. Gerçekten ele geçmeyecek manzaralar bunlar, herkesi buraya davet ediyoruz."

Mahalle sakinlerinden Şevket Ataş da Harput'un tarihi yerlerinin yanı sıra doğal güzellikleriyle de insanlara hitap ettiğini dile getirdi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...