Başkan Tokur: “Atamalar merkezi sınavla yapılmalı”

Türk Sağlık-Sen Adıyaman Şube Başkanı Nejdet İrfan Tokur, sağlık alanındaki atamaların merkezi sınavla yapılması gerektiğini kaydetti.

Başkan Tokur: “Atamalar merkezi sınavla yapılmalı”
Adıyaman
Türk Sağlık-Sen Adıyaman Şube Başkanı Nejdet İrfan Tokur, sağlık alanındaki atamaların merkezi sınavla yapılması gerektiğini kaydetti.

Türk Sağlık-Sen Adıyaman Şube Başkanı Nejdet İrfan Tokur, sağlık teşkilatındaki geçiş süreciyle ilgili açıklamada bulundu.

Nejdet İrfan Tokur, idare takdirin yerine merkezi bir sınav ile atamaların yapılması gerektiğini öne sürerek, “Yönetici atamalarının çok önemli bir kısmının merkezi sınavla yapılması bir talep değil, kamu hizmetleri için bir zorunluluktur. Güvenlik soruşturması ve objektif bir merkezi sınav adaletin tecellisi, işin ehline verilmesi ve kamu için oluşacak sakıncaların ortadan kaldırılması anlamında yeterlidir. Bu merkezi sınavlarda belli bir şartlarda yöneticilik alanında kademeli yükselişi öngörürse kamu yönetim anlayışını derinden sarsan, adam kayırmacılık ve torpil dışında hiçbir şey ile ifade edilemeyen yükselişlerde son bulacaktır. Böylesine bir sistem kamu çalışanları çalışma hayatlarına da önlerine bakabilecek ve gelecek planlamasını da yapabileceklerdir. Kamu hizmetinde verimlilik yükselecektir.

Türkiye’nin kaderinin ehliyet ve liyakatle ne derece bağlantılı olduğu henüz daha dün kadar geride bıraktığımız felaketlerde anlaşılmıştır. Birilerinden boşalan alanlara başka birileri değil de ehliyet ve liyakat sahipleri geldiğinde ülkemizin her açıdan daha iyi olacağı şüphesizdir.

Onun için Devlet ve milletin refahı ile huzuru, kamuda adaletin tesisi adına merkezi sınavla atamaların yapılması esas olmalıdır” dedi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom