İşte bayrak sevgisinin en güzel örneği

Kahramanmaraş'ta parti binası girişinde asılı bulunduğu direkten koparak karayoluna savrulan Türk bayrağını fark eden ve koruma altına alan vatandaşların bu örnek davranışı, görenleri duygulandırıp gururlandırdı.

İşte bayrak sevgisinin en güzel örneği
Kahramanmaraş
Kahramanmaraş’ta parti binası girişinde asılı bulunduğu direkten koparak karayoluna savrulan Türk bayrağını fark eden ve koruma altına alan vatandaşların bu örnek davranışı, görenleri duygulandırıp gururlandırdı.

AK Parti Göksun İlçe Teşkilatı girişindeki Türk bayrağı, şiddetli rüzgar nedeniyle asılı bulunduğu direkten koparak karayoluna savruldu. Parti görevlileri Türk bayrağının yerinde olmadığını fark etmesiyle durumu AK Parti İlçe Başkanı Ufak Ünal’a bildirdi. Bayrağın bulunması için parti binasının güvenlik kameralarını inceleyen Ufuk Ünal, görüntüleri izlediğinde bayrak sevgisinin en güzel örneğiyle karşılaştı.

Kamera kayıtlarında yoldan geçen resmi araçtakilerin güzergah üzerinde seyir halinde iken Türk bayrağını fark etmesiyle tekrar dönüş yapıp, ay yıldızlı bayrağımızı yerden kaldırıp koruma altına aldığı görülüyor.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü personeli olduğu bildirilen kişinin bu örnek davranışı karşısında gurur duyduğunu ifade eden Ufuk Ünal, “Bizim bölgemizin rüzgarı çok sert olur. Kış mevsiminde sıcaklıklar eksi 30-35’lere kadar düşer. Olayın olduğu gün çok kuvvetli bir rüzgar vardı. Arkadaşlarımız teşkilat binamızın önünde bulunan bayrağın yerinde olmadığını fark etti. Güvenlik kameralarından yaptığımız inceleme sonrası il merkezinde görevli tarım personeli tarafından Türk bayrağının koruma altına alındığını gördük. Bu davranış bizi onurlandıran, güçlendiren, bayrağın ne kadar önem taşıdığını bizlere tekrar gösteren bir davranış. Bayrağımızı koruma altına arkadaşlarımıza ulaştık. Bizler de arkadaşlarımızın örnek teşkil etmesi için onura etmek istiyoruz. Bizi duygulandırdılar. Vatan, bayrak bizde her şeyden önce gelir. Bu arkadaşlarımız da koca yürekli, yiğit insanlar. Halkımız da genel itibariyle böyledir zaten” dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom
pırlanta organizasyon, kına organizasyon, nişan organizasyon, doğum günü organizasyon gezilecek yerler