Kahramanmaraş’ta 3’üncü proje imam hatip lisesi

Kahramanmaraş'taki Necmettin Erbakan Anadolu İmam Hatip Lisesi, Fen ve Sosyal Bilimler Programı uygulayan 3'üncü proje okul oldu.

Kahramanmaraş’ta 3’üncü proje imam hatip lisesi
Kahramanmaraş
Kahramanmaraş’taki Necmettin Erbakan Anadolu İmam Hatip Lisesi, Fen ve Sosyal Bilimler Programı uygulayan 3’üncü proje okul oldu.

Onikişubat ilçesi Abdülhamithan Mahallesi’nde bulunan okulda yaklaşık 500 öğrenci eğitim görüyor.

Okul Aile Birliği Başkanı Mustafa Karagöz, okulun proje imam hatip olmasından dolayı memnuniyeti dile getirirken, “Öğrencilerimizin öz güvenlerinin artması ve toplum içinde kendilerini ifade edebilme yeteneklerinin gelişmesi için çok sayıda sosyal etkinlikler düzenlemekteyiz. Medeniyetimizin mirası olan kültürel değerleri tanıyan, onları anlayan ve sahiplenen bir nesil yetiştirmek istiyoruz. Her Müslümanın öğrenmesi gereken temel dini ve ahlaki konuların yanında fen bilimleri ve sosyal bilimler alanında araştırmacı, üreten ve bilimsel düşünen bireyler kazanmak istiyoruz. Fizik, kimya, biyoloji, bilgisayar laboratuarları yanında geniş bir kütüphaneye sahip okulumuzda basketbol, voleybol sahaları ve öğrencilerimizin hoşça vakit geçirebilecekleri dinlenme alanları mevcut” dedi.

Proje imam hatip liseleri kapsamında, Anadolu Fen ve Sosyal Bilimler İmam Hatipler liseleri yaygınlaştırılarak, öğrencilerin başarılarının artırılması hedefleniyor.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...