Vali Zorluoğlu Akçakiraz Beldesini ziyaret etti

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu Akçakiraz Beldesini ziyaret ederek Belde Belediyesinin sorunları hakkında bilgi aldı, işadamları ve muhtarlarla bir araya geldi.

Vali Zorluoğlu Akçakiraz Beldesini ziyaret etti Güncel

Vali Zorluoğlu Akçakiraz Beldesine gelişinde Belediye Başkanı Sabahattin Kaya, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve işadamları tarafından karşılandı.

Ziyarette Vali Yardımcısı Mehmet Fevzi Dönmez, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İsmail Gürbüz, DSİ 9 Bölge Müdür Yardımcısı Sait Peker’de hazır bulundular. 

Ziyarette bir değerlendirme yapan Akçakiraz Belediye Başkanı Sabahattin Kaya “Şehrin mülki amiri Sayın Valimiz bugün bizleri ziyaret ettiler. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Birikimlerini donanımlarını ve tecrübelerini hizmete dönüştüren bir valimiz var. Bu anlamda her zaman kendilerini tebrik ediyor, takdir ediyor ve dua ediyoruz. Ziyaretleri de bizleri son derece memnun etti, kendilerine teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum. Akçakiraz Beldesi imarlı alanı Elazığ Belediyesinden sonraki en büyük belediyedir. Çok bakir ve hizmet alamamış yerleri bulunmaktadır. Borçlu bir belediye olmasına rağmen ürettiğimiz projelerle belediyemize kaynak sağlayarak bunları hizmete dönüştürdük. Akçakiraz’ı bir yerlere taşıdık” dedi.

Vali Zorluoğlu: Akçakiraz Özel Bir Öneme Haiz

Akçakiraz’ın Elazığ Havaalanı ve Organize Sanayi Bölgesine ev sahipliği yapması nedeniyle özel bir öneme sahip olduğunu kaydeden Vali Zorluoğlu ise konuşmasında “Ben de bugün sizleri ziyaret ediyor olmaktan çok mutluyum. Kapıdan girer girmez sizlerin ve değerli Akçakirazlıların sıcak yüzü ile karşılaştım. Bu güler yüz belediye hizmet binasına da yansımış, nezih güzel bir bina olmuş. Bildiğiniz gibi ben Çevre ve Şehircilik Bakanlığından gelmiş olmakla beraber daha önce Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünde çalıştığım için belediyelerin sorunlarını ve sıkıntılarını birebir görme imkânı bulmuştum. Küçük belediyeler nitelikli teknik personel ve gelir kaynaklarının yetersizliği gibi sıkıntılarla karşı karşıya kalmaktalar. Akçakiraz’da da benzeri sıkıntılar var. Sizler bu eksikliklere rağmen daha fazla hizmet üretmek için çaba ve gayret içerisine girmişsiniz. Ben de bu çabanın bizzat şahidiyim. Valilik olarak birçok belediyemize destek olmaya, bakanlıklar nezdinde girişimlerde bulunarak onların sorunlarının çözülmesi için elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz. Akçakiraz diğer beldelerimizden biraz daha farklı bir özelliğe sahip çünkü havaalanı ve OSB bu belde sınırları içerisinde bulunmaktadır. Bu bakımdan bizim için çok özel bir öneme haizdir, bu sebeple daha fazla işbirliği içerisinde olmaya gayret edeceğiz. İnşallah hep birlikte, el birliği ile ilimizin her noktasına en güzel hizmetleri götürmenin gayreti ve çabası içerisinde olacağız. Bu vesileyle ülkemizde hafta sonu yapılan genel seçimlerin de ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Vali Zorluoğlu ziyaretinde daha sonra belde sınırları içerisinde işyerleri bulunan işadamları ve mahalle muhtarlarının sorunlarını dinledi, esnaf ziyaretleri gerçekleştirerek vatandaşlarla sohbet etti.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom