‘Çocukta mahremiyet’ konulu seminer verildi

Adıyaman Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne bağlı Rehberlik Servisi tarafından Adıyaman Belediyesi Fatih Mahallesi Kadın ve Gençlik Merkezinde 'Çocukta mahremiyet' konulu seminer düzenlendi.

‘Çocukta mahremiyet’ konulu seminer verildi
Adıyaman
Adıyaman Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne bağlı Rehberlik Servisi tarafından Adıyaman Belediyesi Fatih Mahallesi Kadın ve Gençlik Merkezinde ‘Çocukta mahremiyet’ konulu seminer düzenlendi.

Kadın ve Gençlik Merkezinde bulunan kursiyerlere verilen seminerde, çocuk istismarı ve çocukların istismardan korunmanın yolları Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne bağlı Rehberlik Servisi Rehber Öğretmenlerinden Tülay Özgenç ile Sezai Yılmaz tarafından anlatıldı. Gerçekleştirilen seminerle ilgili bilgi veren Rehber Öğretmen Sezai Yılmaz, “Halk Eğitim Merkezi Rehberlik Servisi tarafından Aralık ayı içerisinde 6 farklı kurumda çocukta mahremiyet eğitimi konulu seminerler düzenliyoruz. Anne ve babanın nasıl yaklaşması gerektiğini çocukların istismardan korunma yollarının nasıl olabileceğini onların bilinçlendirme yollarının neler olduğunu kendilerine öğrete bilmek amacıyla seminerler veriyoruz. Seminer sonunda anne ve babalar, çocukların kendilerini istismara karşı nasıl koruyabileceklerine karşı bir bilinç elde ediyorlar. Seminer sonunda eğitim alan annelerimiz, babalarımız bu konulara karşı hem kendileri daha dikkatli oluyor hem de çocuklarına bazı durumları anlatarak çocukları daha güvende olmalarını sağlıyorlar” ifadelerini kullandı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...