Çelikhan ilçesinde Kudüs tepkisi

Adıyaman'ın Çelikhan ilçesinde sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasına büyük tepki gösterdi.

Çelikhan ilçesinde Kudüs tepkisi
Adıyaman
Adıyaman’ın Çelikhan ilçesinde sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasına büyük tepki gösterdi.

Cuma Namazı sonrası Çelikhan Cumhuriyet Caddesinde bir araya gelen STK’lar ile vatandaşlar Çarşı Meydanına kadar yürüdü.

Çarşı meydanında Sivil Dayanışma Platformu adına açıklamada bulunan Müslüm Çakmak, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ün İsrail’in başkenti olarak tanıması son derece yanlış olduğunu, Müslümanlar olarak ayakta olduklarını Allah’ın izniyle Kudüs Filistin’in başkenti kalacağını vurguladı.

Çarşı Meydanında toplanan vatandaşlar, burada atılan sloganlar ve yapılan dualar sonrası dağıldı.

Kudüs tepkisine Kaymakam Mustafa İkbal Ekşi, Belediye Başkanı Mustafa Bulut, İlçe Emniyet Amiri Ahmet Gürfidan, Çelikhan Müftüsü Murat Kurt, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...