Elazığ'da Kudüs mitingi

Elazığ'da düzenlenen Kudüs mitinginde bir araya gelen yüzlerce vatandaş, Kudüs'ün İsrail'in başkenti olarak tanınmasına tepki gösterdi.

Elazığ'da Kudüs mitingi Güncel

Elazığ Kudüs Platformu tarafından Kudüs mitingi düzenlendi. Cuma namazı sonrasında 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda toplanan yüzlerce vatandaş, ABD Başkanı Donald Trump’ın, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararını protesto etti. İlk olarak Elazığ Belediyesi mehteran takımının gösterisini izleyen vatandaşlar, Türkiye ve Filistin bayraklarını sallayarak tekbirler getirdi. Vatandaşlar ‘Cenk Cihat Şehadet, Elazığ’ın kalbi Kudüs için atıyor, Kudüs bizim kırmızı çizgimizdir” yazılı dövizler taşıdı.

Kudüs’ün her müminin önünde sınav dersi olduğunu belirten Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “Bu sınav her müminin olduğu gibi aynı zamanda bütün İslam aleminin sınavıdır. Kudüs bizler için Selahaaddin Eyyubi’nin rüyası, Kanuni Sultan Süleyman’ın mirası, Abdulhamid Han’ın davasıdır. Kudüs İslam dünyasının göz bebeği, haklı davası, meşru sancağı, manevi tacıdır” dedi.

Kudüs’ün sadece Filistin’in davası değil bütün Müslümanların kıblesinin davası olduğunu dile getiren Başkan Yanılmaz, “Bu ümmetin cihat kalbi kıyamete kadar Kudüs’ün eteklerinde atacaktır. Kudüs bizim ilk kıblemizdir. Bizler tüm ülkede olduğu gibi Elazığ’da da İsrail işgali bitene ve ABD yönetimi kararından dönene kadar Kudüs mücadelemizi aynı heyecanla ve cesaretle devam ettireceğiz” şeklinde konuştu.

Başkan Yanılmaz’ın ardından Uluslararası Kudüs ve Filistin Destek Birliği Resmi Sözcüsü Talal Nassar, duygularını dile getirdi.

Miting duanın ardından sona erdi.

Mitinge vatandaşların ve Başkan Yanılmaz’ın yanı sıra, ilçe ve belde belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri ve STK başkanları katıldı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...