'Amacımız federasyon olarak Türkiye’nin bütün bölgelerine gitmek'

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Kemal Tamer, federasyon olarak amaçlarının Türkiye'nin tüm bölgelerine gitmek olduğunu söyledi.

'Amacımız federasyon olarak Türkiye’nin bütün bölgelerine gitmek' Güncel

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Kemal Tamer ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Fırat Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Sadettin Tanyıldızı’nı rektörlükte ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Vekili Prof. Dr. Tanyıldızı, Fırat Üniversitesi olarak spor tesisleri bakımından modern bir yapıya sahip olduklarını ifade etti. Sporu önemsediklerini vurgulayan Tanyıldızı, “6 yıl içerisinde yönetimimiz en büyük yatırımını spora yaptı. Tabii eksiklikler var ama bunları da zamanla hallediyoruz. 2018 - 2019 yıllarında yapılacak olan organizasyonlara Fırat Üniversitesi olarak talip olduğumuzu belirtmek isterim. Bu hem üniversitemiz hem de ilimizin tanıtımı noktasında çok büyük önem ve ekonomik kazanç sağlıyor” dedi.

Fırat Üniversitesindeki spor tesislerinin çok iyi olduğunu vurgulayan Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Kemal Tamer, “Fırat Üniversitesi Kapalı Spor Salonu muhteşem bir yapı. Üniversitelerimizde spor konusunda çok güzel şeyler oluyor. Ama daha çok tesise ve malzemeye ihtiyaç var. Burada en önemlisi de insan unsuru. Bizim amacımız federasyon olarak Türkiye’nin bütün bölgelerine gitmek. O bölgelerde bu organizasyonlar sayesinde eksikler tamamlanıyor. Çoğu organizasyon yaptığımız üniversitelerde çok eksiklerini tamamladılar. Öğrenciler sadece Antalya, İzmir gibi bu illeri görmesinler. Öğrencilerimiz Doğu’yu da görsün. Bugün Fırat Üniversitesinde yapılan organizasyona katılan gençlerimizin Üniversitelerinde böyle bir tesis yoktur. Buradan çok şey öğreneceklerini düşünüyorum. Sadece böyle bir tesisi görmek bile çok şey. Amacımızda eğitim ve spor bir araç. Federasyon olarak farklı yörelerimizde birçok spor organizasyonları yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Rektör Vekili Tanyıldızı günün anısına Başkan Tamer’e onurluluk takdim ederken, Başkan Tamer’de Rektör Vekili Tanyıldızı’na plaket ve forma hediye etti.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR