Vali Zorluoğlu MÜSİAD'a konuk oldu

MÜSİAD Elazığ Şubesi’nin geleneksel olarak düzenlediği “Dost Meclisi Toplantısına” bu hafta Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu konuk oldu.

Vali Zorluoğlu MÜSİAD'a konuk oldu Güncel

MÜSİAD Elazığ Şubesinin yeni binasında gerçekleşen Dost Meclisi Toplantısına katılan Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu derneğe gelişinde MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Hasan Uzun ve Şube Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından karşılandı.

MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Hasan Uzun yaptığı değerlendirmede yeni yerlerinde gerçekleşen bu haftaki toplantılarında Vali Zorluoğlu’nu ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını kaydetti.

Elazığ’ın bir memur kenti olduğunu bunun da yatırım ortamını etkileyen unsurlardan biri olduğuna dikkat çeken Vali Zorluoğlu’da konuşmasına şu ifadelere yer verdi, “Elazığ’da sanayi yatırımları Türkiye ortalamasının altında bulunmaktadır. Bunda Elazığ’ın memur kenti olmasından kaynaklanan sebepler, teşvik uygulamasından kaynaklanan sorunlar gibi çok sayıda etkileyici unsurlar bulunmaktadır. Belirttiğim bu unsurlar, özellikle de teşvik konusunda yapılacak yeni bir düzenleme, Elazığ’da sanayi yatırım oranlarını ve yatırımlar arasındaki sanayi dilimini artıracaktır. Bizler valilik olarak yatırımcılarla yakın işbirliği içerisinde olmak zorundayız. Yatırım ortamının iyileştirilmesi ve süreçlerinin hızlandırılması kamu olarak temel önceliklerimizden biridir”.

Vali Zorluoğlu toplantının sonraki kısmında işadamlarından gelen çeşitli sorulara yanıt verdi. 

Toplantının sonunda MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Hasan Uzun tarafından Vali Zorluoğluna MÜSİAD yayınlarından oluşan kitap seti takdim edildi.

MÜSİAD Elazığ Şubesinin yeni üyesi Evren Demirel üyelik belgesini Vali Murat Zorluoğlu’nun elinden aldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom