Zübeyde Hanım Caddesi ağaçlandırılıyor

Elazığ Belediyesi tarafından Zübeyde Hanım Caddesi’nde gerçekleştirilen ağaçlandırma çalışmalarıyla, cadde yepyeni bir görüntü kazanıyor.

Zübeyde Hanım Caddesi ağaçlandırılıyor Güncel

Elazığ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün yol genişletme çalışmalarının ardından 6 şerit olarak düzenlenen ve trafik akış hızı artırılarak, sürücülere rahat ve konforlu sürüş imkânı kazandırılan Zübeyde Hanım Caddesi’nde ağaçlandırma çalışmaları sürüyor.

Elazığ Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen çalışmalarla, Zübeyde Hanım Caddesi yan bantlarına Elazığ Belediyesi serasında yetiştirilen 10 yaş üzeri 15 adet çınar ağacı dikimi gerçekleştirildi. Ağaç dikim araçlarıyla taşınan çınar ağaçları 10 metre aralıklarla dikildi.

Zübeyde Hanım Caddesi orta refüjüne de geçtiğimiz günlerde 6 yaş üzeri 35 adet çınar ağacı, 35 adet de altuni piramit mazı ağacı dikilmişti. Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, kimlikli bir kent oluşturma çalışmaları doğrultusunda Belediye ekiplerince çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiği belirtilerek, “Yollarıyla, kaldırımlarıyla, parklarıyla şehre estetik bir görüntü kazandırmak için ekiplerimiz tarafından şehrin dört bir yanında çalışmalar devam ediyor. Bu doğrultuda şehrin ana arterleri arasında yer alan Zübeyde Hanım Caddesi’nde yol genişletme çalışmalarının ardından, şimdi de ağaçlandırma çalışmaları yapılarak, caddeye yepyeni bir kimlik kazandırıldı” denildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom