OSB’de yeşillendirme çalışmalarını hızlandırıldı

Diyarbakır'ın Organize Sanayi Bölgesi'ne (OSB), 9 bin 300 adet fidan dikimi yapılacağı belirtildi. Her dönem mümkün mertebe yeşillendirme çalışmalarının devam edeceğini kaydeden OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Abdulkadir Karavil, bu kapsamda ilk etapta 3 bin çam 6 bin akasya fidanı dikeceklerini belirtti.

OSB’de yeşillendirme çalışmalarını hızlandırıldı
Diyarbakır
Diyarbakır’ın Organize Sanayi Bölgesi’ne (OSB), 9 bin 300 adet fidan dikimi yapılacağı belirtildi. Her dönem mümkün mertebe yeşillendirme çalışmalarının devam edeceğini kaydeden OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Abdulkadir Karavil, bu kapsamda ilk etapta 3 bin çam 6 bin akasya fidanı dikeceklerini belirtti.

Kentin gelişmesi, değişmesi ve istihdamın arttırılması için çalışmalarını aralıksız sürdüren OSB yönetimi, yeşillendirme çalışmalarını hızlandırdı. Yeşillendirme çalışmaları kapsamında OSB 1’inci ve 2’nci etapta 9 bin 300 adet fidan dikimi yapılacak. Yeşillendirme çalışmalarına başladıklarını kaydeden OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Abdulkadir Karavil, “Organize Sanayi Bölgesinde bir ağaçlandırma çalışmasına başladık. Buraya 9 bin 300 civarında fidan dikimi gerçekleştireceğiz. Bu fidanların yaklaşık 3 bini çam, 6 bin 300 tanesi ise akasya olacak. Yeşillendirme çalışmalarımız her dönem mümkün mertebe devam edecek” dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom
pırlanta organizasyon, kına organizasyon, nişan organizasyon, doğum günü organizasyon gezilecek yerler