Bağbaşı İlkokulu öğrencilerinden örnek davranış

Adıyaman'ın Kahta ilçesine bağlı Bağbaşı İlkokulu öğrenci ve öğretmenleri çevre duyarlılığına dikkat çekmek için köy meydanında çöp topladı.

Bağbaşı İlkokulu öğrencilerinden örnek davranış
Adıyaman
Adıyaman’ın Kahta ilçesine bağlı Bağbaşı İlkokulu öğrenci ve öğretmenleri çevre duyarlılığına dikkat çekmek için köy meydanında çöp topladı.

Doğaya bırakılan çöplerin hem insan sağlığını hem de doğada yaşayan canlıların sağlığını tehdit eder haline gelmesi nedeniyle sosyal sorumluluk ve çevre duyarlılığı kapsamında öğrenciler bir etkinlik düzenleyerek okul çevresinde ve köy meydanında bulunan çöpleri topladı.

Bu tür etkinliklerin yaygınlaştırılması gerektiğini belirten Bağbaşı İlkokulu Müdürü İrfan Boztemur, “Sosyal sorumluluk kapsamında temizlik ve çevre bilinci açısından farkındalık oluşturmak köy meydanında çöp topladık. Bu tür etkinliklerin yaygınlaştırılması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü çevre temizliği herkesi ilgilendiren bir konudur. Bizler bugün yaptığımız bu etkinlikle çevre duyarlılığına dikkat çekmek istedik. Bu etkinliği yapılmasında emeği olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Etkinliğe tüm idareci, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom